Православні УПЦ (МП) Ужгорода вшанували о. Августина Волошина – греко-католицького священика та президента Карпатської України
У Свято-Миколаївському актовому залі Ужгородської української богословської академії ім. святих Кирила і Мефодія УПЦ (МП) та Карпатського університету ім. Августина Волошина 14 березня відбулися наукові читання, приурочені до 73-річчя проголошення Карпатської України. Захід пройшов з благословення Митрополита УПЦ (МП) Володимира.
Як повідомляє офіційний сайт Богословської академії, читання розпочалися з молитви та виконання Державного Гімну України. Після вступного слова ректора академії та університету, Уповноваженого УПЦ (МП) з питань вищої освіти та науки, професора, архимандрита Віктора (Бедя) науковці та студенти університету виступили з доповідями на теми: «Історично-правова творчість Августина Волошина», «Українське питання у міжнародній політиці напередодні Другої світової війни», «Життя, культурна та релігійна діяльність Августина Волошина» та «Карпатська Україна як етап українського державотворення».
Під час урочистих заходів учасники наукових читань переглянули документальну кінострічку про події в Карпатській Україні 1938 - 1939 рр. із серіалу «Собор на Крові».
Згодом представники академічного духовенства, професорсько-викладацького складу та студентів хресною ходою направилися до пам'ятника героя України о. Августина Волошина в місті Ужгороді, де запалили поминальні лампадки, поклали вінок з живих квітів, відслужили заупокійну літію за всіх полеглих героїв Карпатської України, яку відправив ректор академії і університету, професор, архімандрит Віктор (Бедь).
Довідка: Авґусти́н Іва́нович Воло́шин (17 березня 1874 - 19 липня 1945) — український політичний, культурний, релігійний діяч Закарпаття, греко-католицький священик.
Народився 17 березня 1874 р. в с. Келечин Волівського округу (нині — Міжгірського району) на Закарпатті, в сім'ї сільського священика. Освіту здобув у семінарії та у Вищій педагогічній школі в Будапешті, після чого брав активну участь у культурному русі краю.
1917—1938 — директор вчительської семінарії в Ужгороді; автор низки підручників.
Активною політичною діяльністю в українських громадсько-політичних організаціях Закарпаття почав займатися з 1919. Заснував і очолював Народно-християнську партію (1923—1939), від якої обирався послом до чехословацького парламенту (1925—1929). Був провідним діячем Учительської Громади Підкарпатської Руси.
26 жовтня 1938, після того як празька влада заарештувала прем'єр-міністра Андрія Бродія, оголосивши його угорським шпигуном, і розпустила уряд, Волошин був призначений новим прем'єр-міністром автономного уряду Карпатської України, а 15 березня 1939став президентом цієї держави.
Під час окупації краю Угорщиною емігрував разом з урядом за кордон і поселився в Празі.
У травні 1945 заарештований радянськими спецслужбами. Помер у московській Бутирській в'язниці 19 липня 1945 року.
15 березня 2002 року Президент України Леонід Кучма підписав указ про надання Авґустинові Волошинові посмертно звання «Герой України» з удостоєнням ордена Держави.