Православні єрархи вперше в історії взяли участь у сесії католицьких єпископів США

17 листопада, 11:29
Міжконфесійне
Православні єрархи вперше в історії взяли участь у сесії католицьких єпископів США - фото 1
На запрошення Архиєпископа Хосе Х. Гомеса, Президента Конференції Католицьких Єпископів Сполучених Штатів («USCCB»), Архиєпископ Америки Елпідофор, голова Асамблеї канонічних православних єпископів США, очолив делегацію і виступив  на листопадовій Генеральній асамблеї USCCB.

Про це повідомляє Orthodoxtimes.

Представляючи архиєпископа Елпідофора, єпископ Девід П. Теллі, голова Єпископського комітету з екуменічних і міжрелігійних справ, заявив: "Unitatis Redintegratio, декрет про екуменізм Другого Ватиканського Собору, говорить, що православні християни «найтісніше пов’язані з нами".

Архиєпископ Елпідофор розпочав свою промову словами: "Я хотів би поділитися своєю сердечною радістю бути з вами сьогодні, мої брати єпископи USCCB, вперше в історії стосунків наших Церков-сестер у цій країні".

Розмірковуючи про десятиліття зближення між Римо-Католицькою і Православною Церквами, він заявив: "Я переконаний, що майбутнє та місія католицько-православних відносин у США – продовжувати свідчити про Божу присутність у світі, вірність Духу Єрусалима, який ми отримали у спадок".

Як йдеться у повідомленні, у цей важливий екуменічний момент до архиєпископа Елпідофора приєдналася делегація Архиєрейської Асамблеї, у тому числі: архиєпископ Даниїл, Українська Православна Церква США; владика Максим, Сербська Православна Церква Північної, Центральної та Південної Америки та архипископ Олександр, Православна Церква в Америці.