• Головна
  • Моніторинг
  • Православно-католицький діалог та визнання Патріархату УГКЦ стали темами обговорення міжконфесійної зустрічі в Польщі...

Православно-католицький діалог та визнання Патріархату УГКЦ стали темами обговорення міжконфесійної зустрічі в Польщі

03.06.2004, 12:35

КИЇВ-ЛЮБЛІН – 26 травня 2004 р. в Люблінському католицькому університеті (Польща) на запрошення Комісії польсько-українських культурних зв’язків Польської Академії Наук, Студентського кола університету та Університетського душпастирства відбулася міжконфесійна зустріч і наукова дискусія з приводу православно-католицького діалогу та питання визнання Патріархату Української Греко-Католицької Церкви.
За повідомленням „Українського православ’я”, на запрошення організаторів в якості представника Київської Духовної Академії УПЦ Київського Патріархату в зустрічі взяв участь викладач КДАіС кандидат богослів’я ігумен Євстратій (Зоря). У своєму виступі під час зустрічі ігумен Євстратій відзначив, що настав час в екуменічному діалозі змінити акценти і перевести його з площини спроб досягнення богословської і організаційної єдності у площину співпраці між конфесіями у відродженні духовних і моральних основ християнської цивілізації. „Питання духовності і моралі не можуть роз’єднувати християн, бо моральне вчення і визнання пріоритету духовних цінностей над матеріальними є спільними і для Православної, і для Католицької Церков, і для історичних протестантських деномінацій. Тому сучасний православно-католицький діалог може бути успішно побудований саме на засадах співпраці конфесій у захисті суспільної моралі та духовних цінностей. Прикладом такого діалогу може служити діяльність Наради представників християнських Церков України, до якої входять УПЦ Київського Патріархату, УГКЦ та РКЦ в Україні”, – говорить Євстратій Зоря. Торкаючись питання визнання Патріархату УГКЦ ігумен Євстратій сказав, що УПЦ Київського Патріархату вважає його внутрішньоконфесійним. „Наша Церква не бажає втручатися в цей процес, вважаючи, що право Греко-Католицької Церкви звертатися за визнанням Патріаршого статусу до Папи Римського, а право Папи – визнавати чи ні такий статус”. За словами представника УПЦ КП, Київський Патріархат намагається підтримувати з УГКЦ такі контакти, які сприяли б налагодженню подібного діалогу та допомагали спільними зусиллями духовно відродити українське суспільство на основі традиційних християнських цінностей, бо „обидві ці Церкви мають спільне історичне коріння та займають патріотичну позицію щодо української державності”. „Між Помісною Українською Православною Церквою і Українською Греко-Католицькою Церквою існують об’єктивні догматичні та організаційні розбіжності, залишаються не до кінця загоєними рани, нанесені обом Церквам подіями ХХ ст., що виключає тепер їх об’єднання в одну Церкву, але це не повинно зупиняти ні міжцерковного діалогу, ні спільної суспільно важливої праці”, – переконаний ігумен Євстратій. Організатори і учасники міжконфесійної зустрічі, на якій були представлені також погляди Греко-Католицької і Римо-Католицької Церков на питання православно-католицького діалогу та визнання Патріархату УГКЦ, висловили своє задоволення її результатами і сподівання на проведення таких заходів і в майбутньому.
http://www.uaorthodox.org./article.php?pid=344