• Головна
  • Новини
  • Правозахисники стурбовані зростанням расизму, ксенофобії та ісламофобії в Україні...

Правозахисники стурбовані зростанням расизму, ксенофобії та ісламофобії в Україні

15.06.2012, 09:50
Правозахисники стурбовані зростанням расизму, ксенофобії та ісламофобії в Україні - фото 1
Харківська правозахисна група 13 червня опублікувала звіт "Злочини на грунті ненависті". В ньому узагальнено факти правопорушень, скоєних в Україні в період з квітня 2011 по квітень 2012 року.

Євген ЗахаровХарківська правозахисна група 13 червня опублікувала звіт "Злочини на грунті ненависті". В ньому узагальнено факти правопорушень, скоєних в Україні в період з квітня 2011 по квітень 2012 року.

Про це повідомляє Комерсант-Україна.

За словами голови ХПГ Євгена Захарова, основними злочинами, що здійснюються на грунті ненависті, залишаються напади на іноземців, людей неслов'янської зовнішності та ЛГБТ-активістів. Правозахисники також занепокоєні зростанням расизму, ксенофобії та ісламофобії в Україні. В якості прикладів в документі згадуються випадки побиття громадян Індії, Тунісу, Марокко, Сомалі та інших країн, численні випадки осквернення могил на мусульманських цвинтарях, мечетей і пам'ятних знаків, присвячених діячам кримсько-татарського народу. При цьому в звіті Крим названо територією, "де рівень агресивної ксенофобії є найвищим".

Експерти відзначають, що Міністерство внутрішніх справ рідко порушує кримінальні справи за ст. 161 Кримінального кодексу ("порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії") або ж класифікує такі правопорушення як хуліганство. У МВС до таких звинувачень поставилися зі здивуванням.

"Ми розслідуємо в обов’яковому порядку усі справи, пов'язані з хуліганством. Міліціонеру все одно, хто є потерпілим - українець чи іноземець. У першу чергу ми ловимо злочинців, а справами з ксенофобією повинна займатися Генпрокуратура", - заявив "Комерсанту" керівник центру громадських зв'язків МВС Володимир Поліщук.

Слід зазначити, що, згідно зі звітом, в 2011 році за ст. 161 КК порушено дві справи, в той час як зафіксованих випадків насильства щодо іноземців (без урахування країн СНД) - 33.

Глава меджлісу кримсько-татарського народу Мустафа Джемілєв повністю погоджується з оцінкою ситуації в Криму, яку надали правозахисники.

"Всі ці дикі випадки відбуваються при повному потуранні з боку влади, яка, по суті, проводять політику дискримінації кримських татар", - сказав він. На думку Джемільова, число татар, представлених в кримських органах влади, в тому числі і в міліції, повинно бути пропорційним числу татар, які живуть в регіоні: "Якщо кримських татар 13%, а в органах влади - тільки 3%, то ті, хто нас не любить, відчувають себе впевнено і творять беззаконня ".