Представник УГКЦ взяв участь у засіданні Комісії COMECE із зовнішніх зв’язків ЄС

26.05.2023, 13:18
Світові
Представник УГКЦ взяв участь у засіданні Комісії COMECE із зовнішніх зв’язків ЄС - фото 1
З 23 по 25 травня проходило засідання Комісії COMECE із зовнішніх зв’язків ЄС (COMECE Commission on EU External Relations), у якому взяв участь о. Ігор Шабан, голова Комісії з міжконфесійних і міжрелігійних відносин.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Під час засідання учасники Комісії обговорили останні події на Європейському континенті, особливу увагу звернули на поточну політику ЄС і публічні дебати щодо зовнішньої діяльності союзу. Вирішили акцентувати на важливості ЄС у його глобальній політиці добросусідства й розширення на інші країни географічної Європи, зокрема України. Також звернули увагу на зовнішню політику та політику безпеки, особливо в контексті захисту прав людини і плекання миру у світі.

Члени комісії COMECE із зовнішніх зв’язків ЄС запропонували організувати тематичні тристоронні зустрічі між Церквою, ЄС і представниками громадянського сектора, щоби будувати мости, бути промотором діалогу та спілкування між різними частинами суспільства заради мирного і справедливого майбутнього.
Довідка:

COMECE — Комісія Єпископських Конференцій Католицької Церкви у Європейському Союзі. Організація заснована 1980 року із благословення Святого Престолу, щоби представляти Церкву перед різними установами ЄС. Секретаріат COMECE перебуває у Брюсселі, де команда радників здійснює моніторинг, аналіз і розробку позицій, що представляють католицьку візію щодо політики ЄС. Структура COMECE охоплює Асамблею, Постійний комітет, Секретаріат та шість окремих комісій: із правових питань, соціальних справ, зовнішніх зв’язків ЄС, міграції, етики, культури й освіти. Президентом на сьогодні є єпископ Маріано Крочіата, генеральним секретарем — о. Мануель Енріке Барріос Прієто.