• Головна
  • Новини
  • Представник Ватикану в ООН: ядерна зброя досі є загрозою для світу...

Представник Ватикану в ООН: ядерна зброя досі є загрозою для світу

02.05.2014, 12:57
Постійний спостерігач Святого Престолу при ООН нагадав, що впродовж багатьох років він закликає до ліквідації такої зброї, щоб врятувати світ від масового знищення.

Договір про нерозповсюдження ядерної зброї набув чинності 44 роки тому, а холодна війна закінчилася чверть століття тому. Проте у світі є ще близько 17 тисяч ядерних боєголовок, а плани модернізації передбачають, що ядерна зброя входитиме до складу військових арсеналів ще в другій половині ХХІ століття. Це все підриває основні положення договору про нерозповсюдження такої зброї, – заявив на форумі ООН у Нью-Йорку представник Святого Престолу в організації. Цей міжнародний документ вже підписали більшість країн світу, але ще не всі.

Архиєпископ Френсіс Чуллікат зазначив, що одним з основних зобов'язань договору про нерозповсюдження ядерної зброї було провадження перемовин задля її повної ліквідації. Тим часом вони відбуваються все ще дуже повільно і неефективно. Виникає усе більше загроз розповсюдження такої зброї. Багато експертів вважають, що атомні арсенали зовсім не збільшують захисту, а навпаки. Низка країн недавно організувала дипломатичні зустрічі, щоб обговорити «катастрофічні гуманітарні наслідки» застосування ядерної зброї, - сказав дипломат Ватикану.

Постійний спостерігач Святого Престолу при ООН нагадав, що впродовж багатьох років він закликає до ліквідації такої зброї, щоб врятувати світ від масового знищення. Витрати на утримання ядерних боєголовок складають понад 100 мільярдів доларів на рік. Тоді як гроші можна витратити на економічний і соціальний розвиток, а також на реалізацію Цілей розвитку тисячоліття – наголосив Архиєпископ Чуллікат. Про це інформує Католицький оглядач.