Представник Вселенського Патріарха прибув в Україну

Представник Вселенського Патріарха прибув в Україну - фото 1
Особистий представник Вселенського Патріарха Варфоломія митрополит Халкідонський Еммануїл, який прибув 10 серпня до України на запрошення Митрополита Епіфанія та Президента України Володимира Зеленського, провів зустріч із Предстоятелем Православної Церкви України у його резиденції в Михайлівському Золотоверхому монастирі.

Про це інформує пресслужба ПЦУ.

Митрополит Еммануїл передав вітання від імені Вселенського Патріарха Варфоломія особисто Митрополиту Епіфанію та в цілому Православній Церкві України.

«З благословення Його Всесвятості нашого Патріарха Варфоломія я прибув до Києва, щоби засвідчити незмінну підтримку Матері-Церкви героїчному народу України, який протистоїть несправедливій і жорстокій російській агресії. Під час візиту Його Високоповажності пана Президента України Володимира Зеленського до Вселенського Патріархату місяць тому обговорювався гуманітарний вимір імплементації запропонованої Україною формули миру, а також інші гуманітарні ініціативи. Було домовлено, що ми продовжимо працю в цьому напрямку. Тож на запрошення Президента України я прибув також для виконання цієї важливої місії», – зазначив митрополит Еммануїл.

В ПЦУ повідомили, що під час зустрічі відбулася тепла і плідна телефонна розмова між Вселенським Патріархом Варфоломієм та Митрополитом Київським і всієї України Епіфанієм.

Біля Стіни пам’яті Михайлівського Золотоверхого монастиря, присвяченої воїнам, які віддали життя у боротьбі проти російської агресії, митрополит Еммануїл у співслужінні братії монастиря відправив літію за душі спочилих захисників України і мирних мешканців, вбитих внаслідок війни.

Того ж дня разом з Митрополитом Епіфанієм митрополит Еммануїл відвідав Києво-Печерську лавру, де намісник архимандрит Авраамій зустрів високого гостя та розповів йому про Успенський собор і про поточний стан життя обителі, яка поступово звільняться від ярма «русского міра».