• Головна
  • Новини
  • Представники православного та греко-католицького духовенства разом з римо-католиками відзначили 20-ліття відновлення структур РКЦ в Україні...

Представники православного та греко-католицького духовенства разом з римо-католиками відзначили 20-ліття відновлення структур РКЦ в Україні

19.01.2011, 12:25
Представники православного та греко-католицького духовенства разом з римо-католиками відзначили 20-ліття відновлення структур РКЦ в Україні - фото 1
Учасники урочистого Богослужіння поклали квіти до меморіальної таблиці Слуги Божого Івана Павла ІІ.

З нагоди 20-ліття відновлення структур Римо-Католицької Церкви в Україні вранці 16 січня у митрополичій базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії у Львові Службу Божу відправив єпископ Луцький Маркіян Трофим’як, котрий був висвячений на єпископа двадцять років тому й призначений єпископом-помічником Львівським. Йому співслужив єпископ-помічник Львівський Леон Малий. Урочисту Службу Божу очолив Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Іван Юркович.

Як повідомили у Львівській архидієцезії РКЦ, перед початком Літургії Голова Конференції Римсько-Католицького єпископату України Архиєпископ-Митрополит Львівський Мечислав Мокшицький привітав присутніх братів у єпископстві, зокрема Ординарія Київсько-Житомирської дієцезії Єпископа Яна Пурвінського, Ординарія Луцької дієцезії Маркіяна Трофим’яка, а також Генерального консула РП у Львові Гжегожа Опалінського, представників греко-католицького і православного духовенства, обласної державної адміністрації, міського голову Львова Андрія Садового.

RCC.jpg

«Сьогодні, в духовній єдності з усіма нашими братами і сестрами в Україні, ми бажаємо проспівати Богові радісний гімн поклоніння і вдячності за ласку відновлення, двадцять літ тому, структур Римсько-Католицької Церкви в Україні  - сказав зокрема Митрополит Мокшицький. – Це стало можливим завдяки Святому Престолу, а особливо, завдячуючи особистій участі Слуги Божого Святішого Отця Івана Павла ІІ».

Архиєпископ Мечислав Мокшицький також пригадав, що 20 років тому Папа Іван Павло ІІ призначив першим післявоєнним Архиєпископом-Митрополитом Львівським латинського обряду теперішнього кардинала Мар’яна Яворського, який також надіслав своє привітання.

Проповідь виголосив Єпископ Київсько-Житомирський Ян Пурвінський, котрий також був висвячений на єпископа 20 років тому.

Після завершення Служби Божої з вітальним словом до римо-католиків звернулися Архиєпископ Львівський і Галицький Августин (Маркевич) з Української Православної Церкви (Московського Патріархату), о. Віталій Дуткевич ЧСВВ від імені Архиєпископа Львівського Ігоря (Возьняка)  УГКЦ та о. Євген Толочкевич від імені Архиєпископа Макарія УАПЦ.

Учасники урочистого Богослужіння поклали квіти до меморіальної таблиці Слуги Божого Івана Павла ІІ.