Представники України взяли участь у роботі спеціальної сесії Генеральної Асамблеї ООН з проблем наркоманії

Представники України взяли участь у роботі спеціальної сесії Генеральної Асамблеї ООН з проблем наркоманії - фото 1
На конференції в ООН під назвою «Зупинимо шкоду», яка присвячена світовій наркополітиці, брало участь понад 60 представників різних релігійних організацій. На заході також були представники громадських організацій, люди із ВІЛ. Загалом конференція зібрала понад 1000 людей.

Про це 8 травня повідомив сайт Еleos-Ukraine.

Україну на міжнародному форумі представляли: заступник голови Синодального відділу соціального служіння та благодійності «Елеос-Україна» протоєрей Сергій Дмитрієв, як виконавчий секретар Комісії з питань соціального служіння Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, голова Громадської Ради МОЗ по співпраці з ВРЦіРО, віце-президент МБФ «Карітас України» священик Української Греко-Католицької Церкви Андрій Нагірняк та представники громадських організацій і органів державної влади України.

На конференції представники від України розповіли як у зв’язку із воєнним конфліктом різні релігійні конфесії тісно співпрацюють та разом реагують на соціальні виклики.

За словами о. Сергія Дмитрієва, учасники конференції цікавилися військовим конфліктом в Україні.

в_ООН_2.jpg

«Ми приїхали з України, яка за океаном, і що об’єднує нас? Об’єднує історія людей, які є наркозалежними чи страждають від різних важких захворювань і потребують допомоги та обезболення. Ці люди такі самі як і тут. Всі історії їхні однакові» – зазначив священик Сергій під час свого виступу. Делегат від України висловив пропозицію, щоб всі релігійні організації в світі знаходили спільне. «Спільним є те, що ми хочемо допомогти людям, які в біді і мають потребу в зупиненні хвороби. Ми повинні бути голосом не політиків, не міжнародних фондів, а голосом пацієнтів, людей, які потребують допомоги. Через них говорить Христос», – наголосив він.

За словами священика, в Україні мало реабілітаційних програм, дуже обмежені ресурси на їхнє впровадження та підтримку, наркозалежні частіше є трактовані як кримінальні злочинці, аніж як хворі. Ця стигма також є викликом для Церков, бо, згідно зі Священним Писанням «хворі потребують лікаря» і Господь прийшов, «не для того, щоб судити світ, а спасти».

Священики мали можливість ознайомитись також з досвідом боротьби з наркозалежністю у США та у країнах Південної Америки.

В рамках поїздки українська делегація відвідала Український конгресовий комітет Америки (УККА).

Український-конгресовий-комітет-w.jpg