Представників РПЦ можуть не впустити у США на похорони очільника РПЦЗ

19 травня, 09:30
Світові
Першоєрарх РПЦЗ - фото 1
Першоєрарх РПЦЗ
В умовах політичної ізоляції Росії та пропутінської позиції РПЦ вояж високопоставлених представників Моспатріархату на похорон очільника РПЦЗ митрополита Іларіона (Капрала) буде пов'язаний із великими політичними ризиками.

Про це у себе на Фейсбуці написав богослов та публіцист Сергій Чапнін.

"По-перше, можуть до Америки і не пустити – анулюють візу прямо на в'їзді, і це буде катастрофічний сценарій для Моспатріархії. Наскільки мені відомо, навіть у митр. Іларіона (Алфеєва) не дипломатичний паспорт, а звичайна туристична віза.

"По-друге, перед Синодом під час Богослужіння можуть стояти антивоєнні пікети. І тут уже нікому не пояснити, що це похорон і добре було б утриматися від політичних протестів: до Америки приїхали представники Церкви, яка не засудила агресію. Протести неминучі. Єдиний вихід - не з'являтися на публіці в Нью-Йорку, не служити Літургію в Синоді і не брати участь у відспівуванні, а приїхати лише до Джорданвіля на поховання", - додав він.

Першоєрарх Російської Православної Церкви Закордоном (РПЦЗ) митрополит Східно-Американський та Нью-Йоркський Іларіон (Капрал) помер 16 травня у Нью-Йорку на 78 році життя.

Він народився 6 січня 1948 року в Спіріт-Рівер (Канада) у сім'ї вихідців із Волині.

Похорон першоєрарха РПЦЗ відбудеться у неділю, 22 травня, о третій годині дня за місцевим часом у Свято-Троїцькому монастирі в Джорданвіллі (штат Нью-Йорк).