Предстоятель Кіпрської Церкви засудив вторгнення РПЦ в Александрійську Церкву

09 січня, 15:37
Православні
Предстоятель Кіпрської Церкви засудив вторгнення РПЦ в Александрійську Церкву - фото 1
Телефонна розмова Предстоятеля Кіпрської Православної Церкви архиєпископа Хризостома II із Вселенським Патріархом та Патріархом Александрійським відбулася 6 січня. Йшлося про вторгнення РПЦ до Африки.

Архиєпископ Хризостом засудив недавнє рішення Російської Православної Церкви заснувати свій екзархат в Африці, що належить до канонічної території Александрійського Патріархату. «Я вважаю це найбільшою помилкою Москви», — наголосив владика Хризостом. Про це повідомляє Духовний фронт України.

«Я розмовляв із Вселенським та Александрійським Патріархами, і ми дещо зробили, про що зараз не час оголошувати», — сказав архиєпископ Хризостом.

Нагадаємо, 29 грудня 2021 року Синод РПЦ у журналі № 100 постановив прийняти до себе «102 клірики Александрійського Патріархату з восьми країн Африки, згідно з поданими проханнями».

У РПЦ заявляють, що клірики з Африки нібито самі попросились до Московського Патріархату, через згадування Патріархом Александрійським імені предстоятеля ПЦУ Митрополита Епіфанія, що свідчить про визнання ПЦУ.

У Александрійській Церкві висловили «найглибший сум» з приводу такого рішення РПЦ.

Речник Православної Церкви України архиєпископ Євстратій (Зоря) назвав «чекістським екзархатом» створення в Африці двох єпархій РПЦ на канонічній території Александрійської Церкви. За його словами це «помста Кремля» за співслужіння патріарха Александрійського Феодора із Предстоятелем ПЦУ Епіфанієм на острові Імврос.

Богослов РПЦ Андрій Кураєв порівняв вторгнення РПЦ в Африку із ПВК Вагнера і атакою Путіна на Україну.