Предстоятель ПЦУ призначив в.о. намісника лаври архимандрита Авраамія, який полишив УПЦ МП

29 березня, 18:11
Міжконфесійне
Предстоятель ПЦУ призначив в.о. намісника лаври архимандрита Авраамія, який полишив УПЦ МП - фото 1
Предстоятель ПЦУ Епіфаній благословив виконувати обов’язки намісника Києво-Печерської лаври у складі ПЦУ архимандрита Авраамія (Лотиша), який раніше був представником УПЦ МП.

Про це повідомляє НВ з посиланням на офіційний сайт ПЦУ.

Митрополит Епіфаній також звернувся до уряду з проханням дозволити ПЦУ проводити Богослужіння та монастирську діяльність на території лаври.

Митрополит Епіфаній висловив сподівання, що держава допоможе захистити намісника і монастир.

Архимандрит Авраамій звернувся до ченців Лаври та закликав їх залишитися на території святині у складі ПЦУ.

Слід чесно визнати — наш дотеперішній намісник і священноначаліє в особі митрополита і Синоду крок за кроком формували сумну ситуацію, в якій ми опинилися. Замість діалогу — закритість і погрози. Замість усвідомлення необхідності правдиво, щиро і остаточно розірвати підлеглість Москві, що веде проти нас війну — туманні та половинчасті рішення і заяви, які кожен тлумачить як бажає. Замість пошуків шляхів єднання православних і примирення — розпалювання ворожнечі та протистояння», — заявив він.

Архимандрит також сказав, що бачить у виселенні УПЦ МП з території лаври «дію промислу Божого та спонукання для всіх нас визнати нову канонічну реальність існування в Україні Помісної Православної Церкви, якій надано Томос про автокефалію».

З 29 березня УПЦ МП має звільнити всі приміщення, які орендує в Києво-Печерській лаврі.

Митрополит Ніжинський та Прилуцький Климент (Вечеря) заявив, що УПЦ МП подала позов до суду через виселення з Києво-Печерської лаври.

Як повідомили у пресслужбі УПЦ МП, що митрополит Онуфрій наклав на архимандрита Авраамія заборону в служінні «за ухилення в розкол та грубе порушення присяги».