Предстоятель ПЦУ розповів послу Франції, чому християни не сприймають Стамбульську конвенцію

Предстоятель ПЦУ розповів послу Франції, чому християни не сприймають Стамбульську конвенцію - фото 1
Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 9 лютого зустрівся з надзвичайним і повноважним послом Французької Республіки в Україні Етьєном де Понсеном.

Про це повідомляє сайт ПЦУ.

Прелстоятель ПЦУ поінформував гостей про розвиток Православної Церкви України, визнання з боку інших помісних Православних Церков, діяльність Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій та розповів про історію Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря, зокрема про події під час Революції Гідності, коли було підтверджено європейський шлях розвитку України.

Під час спілкування відбувся обмін думками з низки актуальних питань. Мова йшла про неоголошену російсько-українську війну та становище парафій ПЦУ в тимчасово окупованому Криму й в окремих районах Донбасу.

Прелстоятель Епіфаній наголосив на необхідності продовження та посилення санкцій проти країни-агресора.

Окрім того, сторони обговорили можливу співпрацю в гуманітарній сфері, благодійну діяльність та протидію домашньому насильству.

Посол поцікавився у Предстоятеля Помісної Української Православної Церкви щодо його позиції стосовно ратифікації Стамбульської конвенції.

У відповідь Митрополит Епіфаній зазначив, що ми прагнемо бути частиною європейської цивілізації, однак, є речі, які українські релігійні спільноти, як і суспільство в цілому, прийняти не можуть. Коли мова йде про рівність прав жінок і чоловіків, право людини на життя чи про захист від домашнього насильства – ми щиро засвідчуємо підтримку цих засад. Однак, ми не сприймаємо і не схвалюємо очевидно ідеологічно мотивованого тлумачення терміну «гендер», яке міститься у Стамбульській конвенції не у значенні чоловічої чи жіночої статі, а як особисте переконання.

На завершення бесіди Митрополит Епіфаній подякував за візит та підтримку нашої держави.

«Ми вдячні Франції за незмінну підтримку територіальної цілісності України. Переконаний, що завдяки допомозі таких друзів ми зрештою досягнемо повноцінного долучення до європейського співтовариства», – зокрема сказав Предстоятель ПЦУ.