Предстоятель ПЦУ з представником Вселенського Патріарха обговорили серпневий візит Патріарха Варфоломія I

Предстоятель ПЦУ з представником Вселенського Патріарха обговорили серпневий візит Патріарха Варфоломія I - фото 1
28 липня 2021 р. у своїй резиденції – Митрополичому домі, Предстоятель Православної Церкви України Митрополит Епіфаній зустрівся з митрополитом Халкидонським Еммануїлом, який прибув до Києва як представник Вселенського Патріарха Варфоломія на святкування дня пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира і 1033-ліття Хрещення Руси-України.

На зустрічі також був присутній заступник голови Управління зовнішніх церковних зв’язків архиєпископ Євстратій, повідомляє офіційний сайт ПЦУ.

Митрополит Київський і всієї України Епіфаній подякував владиці Еммануїлу за співслужіння Літургії та просив передати щиру вдячність Його Всесвятості Патріарху Варфоломію за тепле вітання, зачитане після богослужіння.

«Ми, Церква і український народ, з радістю очкуємо на візит Його Всесвятості наступного місяця, про який він також згадав у своєму листі. Це підтверджують і соціологічні опитування» – підкреслив Митрополит Епіфаній. «Патріарх вірно відзначив, що обов’язок Матері – виявляти любов до всіх своїх дітей, незалежно від того, як вони самі до неї ставляться. І Українська Церква, і Російська є дочками Матері-Церкви Константинопольської. І хоча в Московському Патріархаті публічно висловлюють незадоволення майбутнім візитом, але насправді ми знаємо з даних соціологічних опитувань, що навіть серед послідовників МП тих, хто має негативне ставлення до візиту – значна меншість» – сказав Предстоятель ПЦУ.

Митрополит Еммануїл передав ще раз слова вітання і теплих братніх побажань від Вселенського Патріарха на адресу Митрополита Епіфанія та всієї Православної Церкви України з нагоди свята.

«Всесвятіший Патріарх прибуде до України в дусі любові, пастирства і миру на запрошення Помісної Церкви і Української держави, щоби разом вшанувати у церковних і державних заходах визначну подію для українського народу – 30 років Незалежності. Ми разом з Вашим Блаженством і представниками української держави працюємо над підготовкою візиту і переконаний, що він буде успішним» – зазначив митрополит Еммануїл.