Предстоятель ПЦУ звершив панахиду на могилі Лесі Українки

Предстоятель ПЦУ звершив панахиду на могилі Лесі Українки - фото 1
Митрополит Київський і всієї України ПЦУ Епіфаній 25 лютого звершив панахиду на могилі визначної української письменниці та культурної діячки Лесі Українки з нагоди 150-ліття з дня її народження.

Про це повідомляє сайт ПЦУ.

Разом з Предстоятелем Української Православної Церкви молилися настоятель храму Вознесіння Господнього, що на Байковому кладовищі протоєрей Ярослав Кравець, викладачі і студенти Київської православної богословської академії, представники місцевої влади, громадські діячі та небайдужі кияни.

Наприкінці відправи Предстоятель ПЦУ звернувся до присутніх зі словом.

«Леся Українка є однією зі світочів нашої української держави, які надихають нас до подальшої боротьби за становлення України. Вона залишила для нас свої видатні твори, через які вона жива і сьогодні. Її словами багато українців надихаються боронячи цілісність і незалежність нашої держави, бо і вона була сильною і вольовою жінкою та засвідчила, що навіть попри хворобу і певні випробування можна досягати висот. Тому ми сьогодні підносимо молитви за спокій її душі тут, на цьому місці, де вона спочиває», – сказав першоєрарх.

Окрім того, Предстоятель висловив думку про необхідність створення в центрі столиці пантеону пам‘яті видатних українських діячів.

«Ми повинні надихатися пам’яттю про наших славетних пращурів, бути мудрими й сильними та йти шляхом, який тут на землі приведе нас до повної перемоги, а у Царстві Отця небесного до отримання нетлінного вінця. Слава Ісусу Христу і Слава Україні», – підсумував Митрополит Епіфаній.