• Головна
  • Новини
  • Предстоятель РПЦ пригрозив Патріарху Варфоломію Страшним судом...

Предстоятель РПЦ пригрозив Патріарху Варфоломію Страшним судом

31.12.2018, 12:33
Предстоятель РПЦ пригрозив Патріарху Варфоломію Страшним судом - фото 1
Очільник РПЦ Кирил 30 грудня написав емоційний лист Вселенському Патріарху Варфоломію, в якому вимагає від нього відмовитися від надання Україні Томосу.

Очільник РПЦ Кирил 30 грудня написав емоційного листа Вселенському Патріарху Варфоломію, в якому вимагає відмовитися від надання Україні Томосу.

Лист російського Патріарха було поширено у Telegram-каналі "Церквач", повідомляє ТСН.

Згідно з коментарем автора каналу, у листі очільник РПЦ викладає свою версію останніх подій довкола Української автокефалії "так само, як Дмитро Кисельов  у програмі "Вести недели".

"Возз'єднання розкольників з Церквою стало б великою радістю для православних України... Але нинішній політизований процес далекий від норм і духу святих канонів. Його супроводжує жахливе нагромадження брехні, а тепер уже і насильство стосовно справжньої Української Православної Церкви", - йдеться у листі.

"На так званому "помісному соборі", який скликали ви, а очолила трійка, що складалася з вашого представника, самозваного "патріарха" (іменованого тепер "почесним") і світського глави української держави, були присутні лише двоє з 90 єпископів Української православної церкви. Те, що ви називаєте "помісним собором", стало зборами розкольників під прикриттям імені Святої Константинопольської церкви", - такі звинувачення Кирило висунув Вселенському Патріарху Варфоломію.

Очільник РПЦ вимагає у Варфоломія відступитися від спілкування з "розкольниками" й відмовитися від "політичної авантюри їхньої легалізації". Йдеться, зокрема про почесного Патріарха Філарета, який до того очолював УПЦ КП і якого Москва вважає "розкольником".

В іншому випадку Патріарх Кирил погрожує голові Константинопольської Церкви Страшним судом.

Нагадаємо, раніше Варфоломій посміявся із закидів Москви у хабарі за українську автокефалію.