• Головна
  • Новини
  • Предстоятель УАПЦ взяв участь в роботі наради з питань захисту прав дитини...

Предстоятель УАПЦ взяв участь в роботі наради з питань захисту прав дитини

01.11.2011, 11:47
Предстоятель УАПЦ взяв участь в роботі наради з питань захисту прав дитини - фото 1
Відбулася розмова з Президентом Віктором Януковичем.

Mefody.jpgМитрополит Мефодій, Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви, на запрошення Адміністрації Президента України, взяв участь у Всеукраїнській нараді з питань захисту прав дитини, яка відбулася в Києві в приміщенні Національного центру ділового та культурного співробітництва «Український дім».

В роботі наради під головуванням Президента Віктора Януковича брали  урядовці, Уповноважений Президента України з прав дитини Віктор Павленко, представники політичних та громадських організацій, доброчинних та релігійних організацій.

За повідомленням сайту «Українська Автокефалія», в ході наради Митрополит Мефодій мав можливість поспілкуватися з Президентом Віктором Януковичем. Співрозмовники обговорили загальні питання церковно-державних взаємин.

Для аналізу та обговорення на Всеукраїнській нараді з питань захисту прав дитини було винесено широкий спектр загальних питань державної політики в сфері виховання і освіти дітей, а також конкретна проблематика щодо особливостей та специфіки діяльності дитячих закладів, реалізації механізмів покращення життя дітей, позбавлених батьківської опіки. Вносилися пропозиції щодо впровадження, реформування, та фінансування гуманітарних програм в цій сфері. Зокрема, визначальне місце у цій місії Президент відводить органам влади всіх рівнів.

У своєму виступі Віктор Янукович розкритикував хід реформ інтернатних закладів. «Настав час запровадити цільове фінансування потреб дітей, а не інтернатів… Кабінет міністрів України за чотири роки реалізації програми з реформування інтернатів досі не спромігся затвердити положення про заклад нового типу», – сказав В. Янукович. Він додав, що міжнародні організації, благодійні фонди, релігійні громади вже створили такі заклади у Чернівецькій, Кіровоградській, Київській та Черкаській областях – однак їхня діяльність не врегульована українським законодавством.

«Практичних результатів поки що надто мало. Численні доручення стосовно поліпшення умов виховання та утримання дітей в інтернатних закладах майже не виконані. Шпальти газет переповнені сповідями дітей про порушення їхніх прав працівниками закладів», – констатував Глава держави.

За результатами роботи наради будуть підготовлені відповідні розпорядження, укази Президента, в тому числі спрямовані на посилення участі громадських організацій при вирішенні проблем захисту прав дитини. Крім того, Уповноваженим Президента України з прав дитини разом із Кабінетом міністрів та Міністерством соціальної політики підготовлено відповідні проекти документів.