Предстоятель УГКЦ привітав з обранням нового Верховного архиєпископа Сиро-Малабарської Католицької Церкви

11 січня, 14:08
Католики
Предстоятель УГКЦ привітав з обранням нового Верховного архиєпископа Сиро-Малабарської Католицької Церкви - фото 1
Блаженніший Святослав надіслав новобраному предстоятелю Сиро-Малабарської Католицької Церкви вітального листа.

Про це повідомляє Секретаріат Глави УГКЦ в Римі

«Я переконаний, що у Вашій особі вірні Сиро-Малабарської Католицької Церкви матимуть достойного і доброго пастиря, котрий пастирською мудрістю зуміє повести їх серед важких обставин сучасного життя, зберігаючи неушкодженою віру в Христа», — йдеться у вітальному листі.

Блаженніший Святослав теж пригадав новобраному Предстоятелю про душпастирські виклики УГКЦ в умовах російської агресії проти України та наголосив, що «зараз ми особливо потребуємо солідарного єднання з нашими Церквами-сестрами», тому «ми сподіваємося плекати нашу єдність з Вами серед різних викликів сьогодення».

Нагадаємо, 9 січня 2024 р. Синод єпископів Сиро-Малабарської Католицької Церкви обрав новим Верховним Архиєпископом цієї Церкви єпископа Рафаеля Таттіла, дотеперішнього єпископа Шамшабадської єпархії. Того ж дня цей вибір Синоду затвердив Папа Римський Франциск.

Сиро-Малабарська Католицька Церква є однією з найбільших серед Східних Католицьких Церков sui iuris (налічує 4,25 млн. вірних). Вона належить до халдейської обрядової традиції. Поширена в Індії (в основному в штаті Керала), а також в індійській діаспорі по всьому світі. Церква походить від християн апостола Томи, більшість вірних проживають на Малабарському узбережжі Індії (нині штат Керала), а також існують численні громади вірних у діаспорі.

Блаженніший Рафаїл Таттіл народився 1956 року в Трічурі в Індії. Після закінчення семінарії в Індії, навчався в Папському східному інституті в Римі, де захистив докторат з канонічного права. В 2010 році був обраний єпископом-помічником Трічурським, а в грудні 2013 року Святіший Отець Франциск призначив його Апостольським візитатором для малабарських вірних в Індії, які мешкають поза територією цієї Церкви. В 2017 році владика Рафаїл очолив новостворену Шамшабадську єпархію.

Крім рідних мов - малаялам і англійської, - володіє також італійською та німецькою мовами.