Обрано нового Главу Сиро-Малабарської Католицької Церкви

10 січня, 16:28
Католики
Обрано нового Главу Сиро-Малабарської Католицької Церкви - фото 1
Прес-служба Ватикану повідомила, що 9 січня 2024 р. Синод єпископів Сиро-Малабарської Католицької Церкви обрав новим Верховним Архиєпископом цієї Церкви єпископа Рафаеля Таттіла, дотеперішнього єпископа Шамшабадської єпархії. Того ж дня цей вибір Синоду затвердив Папа Римський Франциск.

Про це повідомляють Новини Ватикану.

Сиро-Малабарська Католицька Церква походить від так званих християн Апостола Томи і головним чином сконцентрована на Малабарському узбережжі Індії (нині штат Керала), а також існують численні громади вірних у діаспорі. Вона, поділяючи духовну спадщину Ассирійської Церкви Сходу, перебуває в повному євхаристійному спілкуванні з Католицькою Церквою і має свою тисячолітню традицію. На сьогодні вона є однією з найбільших Східних Католицьких Церков.

Блаженніший Рафаїл Таттіл народився 1956 року в Трічурі в Індії. Після закінчення семінарії на батьківщині, навчався в Папському східному інституті в Римі, де захистив докторат з канонічного права. В 2010 році був обраний Єпископом-помічником Трічурським, а в грудні 2013 року Святіший Отець Франциск призначив його Апостольським візитатором для малабарських вірних в Індії, які мешкають поза територією цієї Церкви. В 2017 році владика Рафаїл очолив новостворену Шамшабадську єпархію.

«Молюся, щоб Ви, за прикладом Ваших шановних попередників, старалися здійснювати великодушне та плідне душпастирське служіння ввіреній Вашій опіці пастві. Закликаю Вас також в особливий спосіб пам'ятати про вбогих і найбільш потребуючих. Нехай Святий Дух зміцнює єдність, вірність і місію Сиро-Малабарської Церкви, щоб вона зростала і процвітала під вашим батьківським проводом», – написав Папа Франциск у листі новобраному Главі Сиро-Малабарської Католицької Церкви.