• Головна
  • Новини
  • Предстоятель УПЦ КП закликав столичних чиновників відновити Стрітенський храм у традиційному архітектурному стилі...

Предстоятель УПЦ КП закликав столичних чиновників відновити Стрітенський храм у традиційному архітектурному стилі

18.10.2012, 15:45
У зверненні до голови Київської міської державної адміністрації Олександра Попова Патріарх Філарет висловив здивування щодо затвердження містобудівною радою проекту будівництва Стрітенського храму на Львівській площі у Києві архітектора Яноша Віга.

У зверненні до голови Київської міської державної адміністрації Олександра Попова Патріарх Філарет висловив здивування щодо затвердження містобудівною радою проекту будівництва Стрітенського храму на Львівській площі у Києві архітектора Яноша Віга. Предстоятель УПЦ КП наголосив, що цей проект не є відповідним, оскільки храм слід «відновити на його історичному місці», а зазначений проект «жодним чином не може бути названий відтворенням».

«Змушений повідомити, що до появи інформації у ЗМІ мені, як керуючому Київською єпархією УПЦ Київського Патріархату і Предстоятелю Церкви, нічого не було відомо про існування вказаного проекту, і свого благословення на нього я не надавав», — додав Патріарх Філарет.

Він, як інформує прес-служба УПЦ КП, повідомив чиновника про те, що «від часу заснування Стрітенської громади, яка стала ініціатором відновлення знищеної більшовицькою владою однойменної церкви на Львівській площі в Києві, йшлося саме про відтворення Стрітенського храму на його історичному місці».

Предстоятель УПЦ КП також зазначив: «Аргументи вибору саме такого модерного проекту, які були оприлюднені у ЗМІ, на мою думку не є вагомими. Адже йдучи за логікою цих аргументів і Михайлівський Золотоверхий собор мав би архітектурно підлаштовуватися до сусідньої будівлі МЗС. Сам обраний проект також у церковному середовищі викликав бурхливе обговорення і отримав переважно негативну оцінку».