• Головна
  • Новини
  • Предстоятель УПЦ наголосив, що науковці, музейні працівники і Церква – це не супротивники і не вороги, а співробітники...

Предстоятель УПЦ наголосив, що науковці, музейні працівники і Церква – це не супротивники і не вороги, а співробітники

03.12.2010, 09:08
Предстоятель УПЦ наголосив, що науковці, музейні працівники і Церква – це не супротивники і не вороги, а співробітники - фото 1
У Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику 2 грудня відбулася XV Міжнародна наукова конференція «Могилянські читання». Головна тема форуму: «Проблеми збереження та вивчення музейних пам’яток.

Sabodan-konf.jpgУ Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику 2 грудня відбулася XV Міжнародна наукова конференція «Могилянські читання». Головна тема форуму: «Проблеми збереження та вивчення музейних пам’яток. Сучасний стан, новітні технології, перспективи». З вітальним словом до учасників конференції звернувся Митрополит Володимир, в якому наголосив, що для Церкви приємно бачити, що відходять у минуле атеїстичні міфи і радянські стереотипи щодо антагонізму науки, культури і Церкви. Про це повідомляє офіційний сайт УПЦ.

«Науковці, музейні працівники і Церква – це не супротивники і не вороги. Ми співробітники у справі збереження історичних пам’яток і духовної спадщини. І в цьому спільному служінні є важлива особливість. Пам’ятки сакральної культури не є мертвими свідками минулого. Православні храми і монастирі сьогодні, як і тисячу років тому, є живими джерелами Божої благодаті, до яких линуть мільйони наших співвітчизників і прочани з усього світу. Тому ми маємо спільними зусиллями зберігати, як зовнішню красу архітектури та внутрішнього убранства, так і православну душу нашого народу, що живе і молиться в цих стінах», – сказав Предстоятель УПЦ у зверненні до учасників конференції.