Предстоятелі ПЦА та УПЦ МП звершили Літургію у Банченах

03 червня, 09:20
Православні
Предстоятелі ПЦА та УПЦ МП звершили Літургію у Банченах - фото 1
У Свято-Вознесенському Банченському монастирі Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ МП 2 червня 2024 року відбулось урочисте Богослужіння з нагоди 30-річчя від заснування обителі. Літургію очолив Митрополит Тихон, Предстоятель Православної Церкви в Америці, та Митрополит Онуфрій.

Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

Літургію звершили у головному соборі обителі за участю владик УПЦ МП.

"Помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. У молитві після сугубої єктенії Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому", - повідлмляють в УПЦ МП.

Після Євхаристичного канону Блаженніший Митрополит Тихон висвятив на диякона Сергія Губку.

Предстоятель Української Православної Церкви МП Онуфрій відзначив радість, яку приніс візит Митрополита Тихона в Україну та спільна молитва з ним. "Ця молитва, зокрема, була про припинення війни в Україні", - зазначив Митрополит Онуфрій.

Він подякував Предстоятелю Церкви в Америці та побажав благословення Божого на його справи, його життя та усю американську паству Православної Церкви.

Митрополит Тихон у своєму слові відзначив духовне життя і соціальне служіння братії Банченсього монастиря, "які свідчать про силу православної віри, яка тримає цей світ".

“Наша віра — це не є якийсь музейний експонат, який показує минулі часи, – зауважив Предстоятель Православної Церкви в Америці. — Наша віра свідчить, що вона жива, вона підтримує нас сьогодні і веде нас в Царство Боже”.

Як повідомляють в УПЦ МП, "від себе особисто та від імені всієї Православної Церкви в Америці Архиєпископ Вашингтонський висловив підтримку Блаженнішому Митрополиту Онуфрію, Українській Православній Церкві та усьому українському народу, який відстоює свою державу від агресії РФ".