Предстоятелі трьох Церков очолили Літургію на грецькому острові Тасос

05 вересня, 11:00
Міжконфесійне
Предстоятелі трьох Церков очолили Літургію на грецькому острові Тасос - фото 1
4 вересня в храмі Успіння Богородиці на о. Тасос (Греція) відбулася урочиста Божественна Літургія, яку очолили Вселенський Патріарх Варфоломій, Архиєпископ Афінський і всієї Еллади Єронім та Митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Про це повідомляє сайт ПЦУ.

Предстоятелям співслужили єрархи та клірики Вселенського Патріархату, Церкви Греції, а також Православної Церкви України – митрополит Вінницький і Барський Симеон, архиєпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, протоєрей Василь Лило (Київська єпархія) та протодиякон Владислав Демченко (Вінницько-Барська єпархія). За Богослужінням молилися інші єрархи і духовенство трьох Церков.

Серед запрошених почесних гостей був присутній Генеральний консул України в м. Салоніки Вадим Саблук.

Перед початком Літургії в Успенському храмі Тасоса Митрополит Епіфаній, як почесний духовний гість, очолив служіння недільної Утрені.

Наприкінці Богослужіння, яке тривало чотири години та транслювалося у ефірі грецького телебачення, Предстоятель Православної Церкви України звернувся до Вселенського Патріарха, до Архиєпископа Афінського і всієї Еллади, до митрополита Філіпп, Неаполя і Тасоса і до всіх присутніх зі словом, в якому подякував за радість свідчення єдності Церкви Христової, що стверджена була нині у Таїнстві Євхаристії. Повний текст слова українською і грецькою мовами публікується за цим посиланням.

До співслужителів та всіх присутніх звернувся Вселенський Патріарх Варфоломій. Значну частину свого слова він присвятив Україні, знову засудивши несправедливу і жорстоку війну, яку Росія безпідставно розв’язала і веде проти нашої держави. Також Патріарх піддав критиці тих, хто продовжує ширити розділення і сумніви серед православних попри ясні, тверді, послідові та канонічно обґрунтовані рішення Вселенського Патріархату щодо церковних питань в Україні.

На завершення Богослужіння за грецькою традицією Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, як особливо почесний духовний гість, роздав антидор.

Протягом двох днів візиту Предстоятель ПЦУ також мав окремі двосторонні зустрічі зі Вселенським Патріархом Варфоломієм та Архиєпископом Афінським і всієї Еллади Єронімом, під час яких серед інших тем обговорювалися питання протидії російській агресії та осудження глави РПЦ Кирила Гундяєва за підтримку злочинів кремлівської влади проти українського народу і поширення єретичної етнофілетичної ідеології «русского міра».

Патріарх Варфоломій та Архиєпископ Єронім засвідчили непохитність підтримки українського народу загалом і Православної Церкви України зокрема в час випробувань і страждань через війну, яку Росія веде проти України.