• Головна
  • Новини
  • Премію «Гордість країни» отримав священик УПЦ, який виховує 250 дітей...

Премію «Гордість країни» отримав священик УПЦ, який виховує 250 дітей

16.04.2010, 12:52
Премію «Гордість країни» отримав священик УПЦ, який виховує 250 дітей - фото 1
Відзначення лауреатів загальнонаціональної премії «Гордість країни» відбулося 15 квітня. Премія має уже 8-річну історію, організована вона фондом Віктора Пінчука разом з Новим каналом та газетою «Факти».

Герої_серед_нас.jpgКИЇВ — Відзначення лауреатів загальнонаціональної премії «Гордість країни» відбулося 15 квітня. Премія має уже 8-річну історію, організована вона фондом Віктора Пінчука разом з Новим каналом та газетою «Факти». Нею нагороджують надзвичайні вчинки звичайних людей. Цьогоріч в одній з номінацій відзначили і священика УПЦ.

У лауреата номінації «Сімейна історія» — настоятеля Свято-Вознесенського чоловічого монастиря УПЦ на Буковині отця Михайла Жара 250 дітей. Своїх — лише троє, інших же — священик всиновив. Серед них — і діти з розумовими чи фізичними обмеженнями, а з минулого року у сімейному будинку священика є ще й 50 ВІЛ-інфікованих діток. На сьогодні в селі Банчени, де мешкає родина священика за допомогою небайдужих людей збудували справжнє дитяче містечко.

Михайло_Жар_2.jpgОтримувати нагороду до Києва о. Михайло, як інформує "Українська правда", приїхав разом з деякими зі своїх дітей.

Вручали нагороду багатодітному батькові Костянтин Меладзе та Олена Франчук. Родина Віктора Пінчука та Олени Франчук подарувала дітям дитячий майданчик.

«Це не зірки, не політики, але це люди, якими дійсно варто захоплюватись. На їхні історії відгукнеться найжорсткіше серце, вони примусять сколихнутися свідомість останнього циніка», — наголосив ведучий заходу Остап Ступка.

Біографічна довідка:

1965 — Михайло Жар народився в с. Петрашівка Герцаївського р-ну Чернівецької обл.

1984 — одружився із Соломією Лілією, за рік народився син Володимир; 1987-го — Михайло; 1989-го з’явилася на світ донька Марія;

Михайло_Жар_0.jpg1997 — прийняв монашество, став настоятелем Банченського Свято-Вознесенського чоловічого монастиря Московського Патріархату;

1992 — створив дитячий притулок при монастирі;

2005 — отримав орден «За заслуги» ІІ ступеня;

2008, 27 листопада — став Героєм України.