Прем'єр Іраку закликав християн повернутися на батьківщину

26.12.2021, 13:15
Світові
Прем'єр Іраку закликав християн повернутися на батьківщину - фото 1
Прем’єр-міністр Іраку Мустафа аль-Казимі в суботу закликав усіх християн, які виїхали з країни, повернутися на батьківщину і взяти участь в її відродженні.

Як повідомив новинний портал El Nashra, глава уряду був присутній на Різдвяній Службі, що відбулася у кафедральному соборі Святого Йосипа у центрі Багдада, пише УНН.

“Християнам належить помітна роль в Іраку і необхідно заохочувати їх залишатися в країні, — наголосив аль-Казимі. — Я закликаю всіх християн, які покинули Ірак, повернутися на батьківщину та взяти участь у її відродженні”.

За словами прем’єра, певні сили не залишають спроб послабити релігійно-культурну різноманітність Іраку.
“У цій ситуації перед владою стоїть завдання дати людям надію та зміцнити незалежність країни”, — зазначив він.

Він також зазначив, що діалог є єдиним шляхом, який визначить майбутнє для всіх іракців, незалежно від релігійної приналежності.

Згідно з переписом населення, проведеним національною комісією з прав людини у березні минулого року, в Іраку налічується 250 тис. християн з 1,5 млн, які проживали там до 2003 року.

За даними комісії, 130 тис. християн було насильно переміщено, 115 було вбито та 161 викрадено в період контролю терористичного угруповання “Ісламська держава” (ІД) над містом Мосул у 2014-2017 роках.