• Головна
  • Новини
  • Світові
  • Президент Чорногорії не підписав поправки до закону на користь Сербського Патріархату, назвавши їх "гібридною атакою"...

Президент Чорногорії не підписав поправки до закону на користь Сербського Патріархату, назвавши їх "гібридною атакою"

13 січня, 13:05
Світові
Президент Чорногорії Міло Джуканович відмовився підписувати закони, прийняті Скупщиною (парламентом) Чорногорії 29 грудня.

У їх числі - поправки в закон про релігійні організації, які відновлюють "статус кво" Сербського Патріархату, яка володіє церковним майном, яке до 1918 року належало чорногорській державі, повідомляє 12 січня Credo.press з посиланням на "Православие.Ru" (pravoslavie.ru).

Міло Джуканович скористався своїм правом вето як діючий президент і повернув закони в Скупщину на повторне голосування. Для подолання вето президента буде потрібно більше голосів, ніж для простого прийняття законів, за які проголосував 41 депутат.

У колишній редакції закону про свободу совісті та правовий статус релігійних організацій, прийнятого з ініціативи Джукановича в кінці грудня 2019 року, говорилося про повернення в держвласність об'єктів релігійного призначення, які належали чорногорській державі до 1918 року, і про подальшу їх передачу релігійним організаціям в установленому законом порядку. В даний час структури Сербського Патріархату контролюють сотні об'єктів нерухомості в Чорногорії, в тому числі унікальні історичні пам'ятники, але юридичні підстави і режим володіння та користування ними не встановлені. Закон 2019 року спричинив масові протести прихильників Сербського Патріархату, в рамках яких покійний глава Чорногорської митрополії Амфілохій прямо агітував голосувати на парламентських виборах за просербські партії.

У своєму новорічному зверненні до нації президент Чорногорії назвав неприйнятними дії нового парламенту і уряду Республіки. Він заявив, що проти чорногорської державності ведеться "гібридна атака" з використанням Сербської Патріархії.