Президент Інституту екуменічних студій УКУ порадив УПЦ МП позбутися страху і не вважати співслужіння з іншими "єрессю"

Президент Інституту екуменічних студій УКУ порадив УПЦ МП позбутися страху і не вважати співслужіння з іншими "єрессю" - фото 1
Президент Інститут екуменічних студій Українського католицького університету о. Іван Дацько порадив представникам Московського Патріархату позбутись страху і не вважати спільну молитву “Отче наш” з УГКЦ єрессю.

Про це він сказав під час Міжнародної конференції «Католицько-православні документи та їх рецепція в Україні», в рамках якої 26 жовтня було представлено український переклад документів православно-католицького діалогу.

На запитання релігієзнавиці Людмили Филипович, що робити з тими, хто категорично проти єднання Церков та діалогу, отець Іван Дацько відповів:

“Скажіть їм, щоб позбулися страху. Іван Богослов пише: той, хто має страх, має в собі муку, той не досконалий в любові… Позбудьтеся страху і трохи погляньте в історію, в богослов’я і навчіться того. Північний сусід боїться втратити контроль і владу над Україною, над Українською Церквою”, – зазначив о. Іван Дацько.

“Христос не створив канонів, то створили люди. Ви знаєте, що у Західній Церкві закон целібату можна скасувати одного дня. В нас вже є, що можна і так далі. І то тепер збираються міняти. Дуже тяжкий процес! І Патріарх Варфоломій каже: спокійно, не думайте, що ви вже всі тепер можете одружуватись. Але як є молодий священник і овдовіє та має 4 діточок, то може треба зробити виняток? І так далі, і так далі. То є людські закони”, – зауважив представник УГКЦ.

Він нагадав випадок, коли представник УПЦ МП митрополит Августин (Маркевич) не захотів помолитись у спільній молитві “Отче наш”, бо це за його словами – “єресь”.