При Зеленському Московський Патріархат розправив крила, - митрополит ПЦУ

18.12.2020, 09:20
Держава
При Зеленському Московський Патріархат розправив крила, - митрополит ПЦУ - фото 1
Колишній перший заступник голови Офісу президента Сергій Трофімов активно впливає на церковну політику президента Володимира Зеленського.

Про це в інтерв’ю «Главкому» зазначив митрополит Луцький і Волинський Михаїл, пише Рупор.

«Зняли Трофімова з посади, а він став радником, все одно він поряд. Відповідно, Московський Патріархат розправив крила», – сказав владика.

За словами Михаїла, мінімальна задача Сергія Трофімова – робити все, щоби влада не підтримувала Помісну Церкву, а максимальна – навернути владу на сторону Московського Патріархату, як це було при Кучмі.

Митрополит Луцький і Волинський переконаний, що Трофімов через вертикаль президента гальмував перереєстрацію парафій.

«В кожній області свої стосунки влади і правлячого архиєрея…Це залежить ще персонально від керівника Церкви і від керівника держави. Всюди різна ситуація. Є випадки, що не реєструють статути, не дають можливості проводити, наприклад, будівельні роботи, не дають можливості щось робити, ігнорують присутність священнослужителя на якихось акціях, не сприяють розвитку. Купа нюансів. Мінімум від держави залежать дві речі: реєстрація статуту і фінансування. Мова навіть про об’єкти національні, державні, ті, які Церкві не належать. Церква їх просто використовує. Але держава каже: немає грошей. Це в одному регіоні. Дивишся на аналогічний приклад в іншому регіоні, а там на церкву МП є гроші, виділяють», – сказав він.

Владика Михаїл розповів, що на Волині Московській Церкві цілеспрямовано виділяються кошти. «Ми знаємо адресантів, через які фонди проходять ці кошти. Московський Патріархат старається будувати у кожному селі свою церкву, а паралельно гаражі освячують, магазини, будь-що, аби зафіксувати, що в них є кількість парафій і нікуди вони не ділилися. Священики матеріально підтримуються», – розповів він.

За словами волинського митрополита, це гроші не влади, а окремих бізнесменів чи фондів.