Про українського капелана та пастора Геннадія Мохненка зняли фільм

Про українського капелана та пастора Геннадія Мохненка зняли фільм - фото 1
Проект «Захист» зняв документальний фільм про відомого українського капелана та пастора Геннадія Мохненка. Це історія про служіння під час війни, яка вдерлась у двері його дому ще у 2014 році.

Про це повідомляє Слово про Слово з посиланням на YouTube-канал Геннадія Мохненка.

«Сьогодні в сюжеті капелан, який не тільки духовно підтримує наших захисників, але й особисто вивозить цивільних з-під обстрілів. Він став батьком та прикладом для багатьох дітей. Його ненавидить російська пропаганда… Він знаходиться та обирає небезпечний напрямок, бо розуміє, що саме там потрібен найбільше», – зазначається у вступі до фільму.

Повідомляється, що Геннадій Мохненко – військовий капелан, пастор, засновник і керівник дитячого реабілітаційного центру «Республіка Пілігрим». Уродженець Маріуполя та батько 38 дітей, 3 з яких біологічно його.

Також він відомий соціальними ініціативами та масштабними проектами на захист дітей, позбавлений батьківського піклування. А ще герой численних документальних фільмів про виховання дітей в багатодітних сім’ях, служіння в церкві та благодійність.

У кінострічці розповідається про служіння Геннадія під час війни, яка увірвалася в його дім ще з 2014 року. Тоді він разом з деякими з його синів працювали на фронті й підтримували українських солдатів. А з 24 лютого 2022 року, коли було повномасштабне вторгнення Росії в Україну, капелан вже того дня з командою під обстріли витаскували людей з-під вогню та евакуювали мешканців.

«…з 2014 року, бувши єпископом однієї з християнських Церков, ми зрозуміли, що автоматично стали капеланами. Приїжджаючи на фронт до солдатів як священик, ти не тільки привозиш їжу, одяг, медицину, але ти сідаєш пити чай з ними, і тоді вони відбуваються розмови… Мені доводиться вести дуже серйозні розмови з людьми в окопах, які ніколи раніше серйозно не думали про релігійні питання. У нас є правило – ми не уходимо без молитви».

Головний герой фільму переконаний, що «ми переможемо в цій війні».

«То, що наш народ встояв, це духовне явище. Це перемога духу, і цей дух приходить від Господа і зміцнює наші серця», – підкреслив він.

Читайте також: Папа Римський помолився з відомим пастором-капеланом з Маріуполя за Україну.