Прокуратура АРК відкрила кримінальне провадження проти російських силовиків, які зірвали Богослужіння ПЦУ

11.08.2021, 13:22
Держава
Прокуратура АРК відкрила кримінальне провадження проти російських силовиків, які зірвали Богослужіння ПЦУ - фото 1
Прокуратура Автономної Республіки Крим і Севастополя повідомляє про відкриття кримінального провадження проти російських силовиків, які «зірвали богослужіння» в церкві Кримської єпархії Православної Церкви України в Білогірському районі, повідомляє 10 серпня пресслужба відомства.

Про це інформує Крим.реалії.

«Працівники незаконно створеного «Центру протидії екстремізму Сімферополя» проникли в приміщення монастиря святого Димитрія Солунського Кримської єпархії ПЦУ в селі Балки Білогірського району і змусили настоятеля зупинити ранкове богослужіння. Свої незаконні дії «правоохоронці» намагалися обґрунтувати тим, що молитва здійснювалася невідповідно до чинного російського законодавством. Такі дії окупантів є прямим порушенням норм міжнародного гуманітарного права і черговим підтвердженням дискримінації та тиску на єдину українську релігійну громаду в Криму», – сказано в повідомленні.

За інформацією відомства, кримінальне провадження відкрито за частиною 1 статті 180 Кримінального кодексу України (Незаконне перешкоджання проведенню релігійного обряду). Санкції цієї статті передбачають арешт на шість місяців, або обмеження волі на строк до двох років.

Раніше представник Крайової ради українців Криму, головний редактор газети «Кримська Світлиця» Андрій Щекун повідомляв, що російські силовики зірвали богослужіння в храмі ПЦУ на півострові. На інформацію відреагував постійний представник президента України в АРК і Севастополі Антон Кориневич, який засудив подію.

Омбудсман України Людмила Денісова відреагувала на зрив богослужіння, засудивши дії російських силовиків щодо представників Кримської єпархії ПЦУ.

Раніше Верховний суд Росії відмовився переглянути рішення про виселення громади Православної церкви України з Кафедрального собору святих рівноапостольних князів Володимира та Ольги в Сімферополі.

Також підконтрольний Росії Євпаторійський міський суд зобов'язав Православну церкву України знести храм в Євпаторії. Сторона захисту мала намір подати заяву про перегляд рішення суду. Архиєпископу Кримської єпархії ПЦУ Клименту російські судові пристави вручили постанову про знесення храму в Євпаторії.

Представництво президента України в АР Крим, архиєпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря), український омбудсман Людмила Денісова засудили тоді рішення російського суду в Євпаторії.