Прокуратурі відмовили у відведенні судді, яка веде справу черкаського митрополит УПЦ МП

21 січня, 10:36
Суспільство
Прокуратурі відмовили у відведенні судді, яка веде справу черкаського митрополит УПЦ МП - фото 1
Соснівський районний суд м. Черкаси відмовив Черкаській обласній прокуратурі у відводі судді Олександри Гуменюк, яка здійснює судовий процес по справі митрополита Черкаського і Канівського УПЦ МП Феодосія (Снігірьов).

Про рішення суду митрополит Феодосій у черкаському Архангело-Михайлівському кафедральному соборі, передає Православная жизнь.

«Хочу подякувати всім вам за молитви, за підтримку. Тільки що на своєму засіданні голова Соснівського районного суду відмовив прокуратурі в їхньому клопотанні щодо відведення судді, яка випустила мене з-під цілодобового домашнього арешту», – сказав митрополит Феодосій.

Нагадаємо, у Соснівському районному суді Черкас 16 січня під час чергового засідання у справі стосовно керівника Черкаської єпархії УПЦ МП митрополита Феодосія сторона обвинувачення клопотала про відвід судді.

Клопотання подав прокурор Черкаської обласної прокуратури Вадим Коломієць, аргументуючи упередженим ставленням судді.

Митрополит Черкаський і Канівський Феодосій (Снігірьов) з 12 квітня архиєрей перебуває під цілодобовим домашнім арештом. 20 лютого 2023 року Служба безпеки України повідомила йому про підозру за ст. 161 ККУ (розпалювання міжконфесійної ворожнечі), 6 квітня – за ч. 2 та ч. 3 ст. 436-2 ККУ (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників), 5 жовтня – за ч. 1 ст. 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їхніх релігійних переконань, вчинене посадовцем повторно).