Прокурори в суді вимагатимуть від селищної ради на Волині зберегти церкву і дзвіницю ХVІІІ століття

20.01.2022, 09:00
Культура
Прокурори в суді вимагатимуть від селищної ради на Волині зберегти церкву і дзвіницю ХVІІІ століття - фото 1
Прокурори вживають заходів задля збереження пам’яток архітектури ХVІІІ століття у селищі Луків.

Про це інформують на сторінці прокуратури Волинської області у фейсбук.

Ковельська окружна прокуратура звернулася до Волинського окружного адміністративного суду із позовом в інтересах Управління культури з питань релігій та національностей Волинської обласної державної адміністрації, аби визнати протиправною бездіяльність Луківської селищної ради Ковельського району та зобов’язати вжити заходів для занесення до Державного реєстру нерухомих пам'яток України церкви Святої Параскеви та дзвіниці 1723 року побудови.

Прокурори з'ясували, що орган місцевого самоврядування попри вимоги Закону України «Про охорону культурної спадщини» досі не виготовив облікової документації на ці два об’єкти, відтак відомості про них у Державний реєстр нерухомих пам'яток України також не внесені.

Відсутність відомостей про історичні пам’ятки в Реєстрі не забезпечує їхнього належного захисту, догляду та збереження й уможливлює незаконні дії щодо них.

Втрутившись у ситуацію, прокурори в суді вимагатимуть від селищної ради вчинити усі необхідні дії задля збереження обох об’єктів культурної спадщини національного значення.