Проміняв Канаду на Україну і відкрив у Червонограді парафію-мрію

15 квітня, 20:03
Історія священнослужителя о. Володимира Ващука

Зараз церква Пресвятої Богородиці Владичиці України УГКЦ в Червонограді на півночі Львівщини – приклад успішної парафії. А серед місцевих її давно називають «дитячою», адже у будні сюди постійно збігаються дітлахи у катехитичну школу чи гуртки. І вже діти приводять батьків до церкви. Також при церкві працює соціальна пекарня.

А майже 20 років тому на місці, де зараз розгорнулася парафія церкви Пресвятої Богородиці Владичиці України, червоноградці навіть боялися проходити повз. Раніше на цьому місці часто збиралися наркомани та алкозалежні, а сама територія радше нагадувала пустир. Допоки о. Володимир Ващук це не змінив, закотив рукави та поїхав на заробітки, заробляти кошти на будівництво.

«В Канаду їздив заробляв гроші: плитку клав, хліб пік. Я мусив за щось це все будувати. Ти заробляєш ті кошти чесною працею, своєю працею, потім привозиш їх і вкладаєш сюди. А коли бачиш результат, то від нього тобі стає приємно жити. Воно все зроблене з любов'ю, з такою, знаєте, відданістю, бо коли мене запитували в Торонто українці, що для вас є така парафія, що ви за неї так вболіваєте, збираєте кошти. Я завжди казав це моя третя дитина», — ділиться настоятель парафії о. Володимир Ващук.

Вікторія Хома