Вінницька обласна прокуратура подасть апеляцію на вирок керівнику Тульчинської єпархії УПЦ МП митрополиту Іонафану (Єлецьких).
Про це повідомив начальник відділу нагляду за додержанням законів регіональним органом безпеки Вінницької обласної прокуратури Костянтин Гоздуп у коментарі «Бабелю», передає «ZN.UA».
Митрополиту Іонафану присудили п’ять років в’язниці за виправдання російської агресії проти України. Тоді як прокуратура просила більше.
«Ми просили суд покарати Єлецьких на шість років, суд засудив до пʼяти. Для нас цей рік важливий», – зазначив Гоздуп.
Судовий процес щодо Іонафана тривав два місяці. Прокурор переконаний, що це «не швидко», адже справа проста. Гоздуп підкреслив, що докази, зібрані проти митрополита є беззаперечними – їх знайшли в нього вдома та на сайті його єпархії.
Мова йде про листівки, знайдені вдома у священнослужителя минулої осені, та статтю авторства Іонафана. При цьому всі листівки були надруковані російською мовою та називалися: «Власти россии призыв для вас», «Донбасс — россия», «История Крыма». Також за словами прокурора, у них містилися фрази «бандерівська влада», «коричнева чума» та «Донбас – це Росія».
За словами Гоздупа, слідчі довели, що Іонафан розповсюджував ці листівки серед вірян. Служба безпеки України провела лінгвістичну та семантико-текстуальну експертизу. І експерти підтвердили, що вони є антиукраїнськими та виправдовують війну РФ проти України.
Такі ж експертизи провели й щодо статті митрополита. Висновки експертів виявились такими ж, як і у випадку з листівками. Стаття має назву «С открытым шлемом, без забрала. Заметки на полях последних событий в православном мире». Статтю Іонафан опублікував на сайті своєї єпархії, а коли почалося слідство, видалив.
Нагадаємо, рішення щодо п’яти років позбавлення волі митрополита Іонафана суд виніс напередодні, 7 серпня. Його визнали винним за чотирма статтями Кримінального кодексу України:
частиною 2 статті 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу, на захоплення влади в країні);
частиною 1 статті 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність);
частиною 2 статті 161 (порушення рівноправності громадян за певними ознаками);
частиною 3 статті 436-2 (виправдовування чи заперечення збройної агресії Росії проти України, глорифікація її учасників).
У жовтні минулого року Служба безпеки України провела обшуки у митрополита УПЦ МП Іонафана. Спецпризначенні проводили слідчо-оперативні заходи за статтею 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками.
У січні цього року стало відомо, президент Володимир Зеленський позбавив українського громадянства 13 представників УПЦ МП. Серед тих прибічників Московського патріархату, хто лишився залишився без українського паспорта, опинився й митрополит Іонафан.