Служба безпеки прийшла з обшуками до митрополита УПЦ МП

   - фото 1
Джерело фото: Телеграм
Служба безпеки України проводить обшуки у митрополита Тульчинського УПЦ МП Іонафана (в миру Анатолій Єлецьких).

Як повідомляє Українська правда, в мережі з'явилося повідомлення про обшуки у владики Іонафана. В спецслужбі УП уточнили чого стосуються слідчі дії.

"Співробітники СБУ проводять слідчо-оперативні заходи у рамках кримінального провадження, відкритого за статтею 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками).

Детальніша інформація буде згодом".

За інформацією LB.ua, в поле зору СБУ владика потрапив через публікацію матеріалів із закликом до міжконфесійної ворожнечі. Крім того, йому інкримінують звинувачення за ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада) та 111-1 (колабораційна діяльність).

Керівник інформаційного відділу УПЦ митрополит Климент у коментарі LB.ua заявив, що про обшуки дізнався зі ЗМІ. Та зазначив, що митрополит Іонафан проходить у справі як свідок.

"З повідомлень у ЗМІ відомо, що в помешканні митрополита Іонафана відбулися слідчі дії в рамках провадження за статтею 161 Кримінального кодексу. З тих самих джерел відомо, що сам митрополит проходить у цьому провадженні як свідок. Іншої інформації правоохоронні органи на даний час не надали. Можливо, після ознайомлення з належними юридичними документами буде більше інформації", – заявив Климент LB.ua.

Нагадаємо, у 2019 році з нагоди 70-ліття владика Іонафан отримав з Москви орден преподобного Серафима Саровського.