Протестантів немає в медіа. Протестантів просто не існує?

25.11.2011, 12:10
Протестантів немає в медіа. Протестантів просто не існує? - фото 1

На РІСУ з'явився черговий моніторинг висвітлення світськими виданнями найбільш резонансних подій релігійного життя України (перша половина листопада 2011 р.). Я так зрозумів, що його робить Довженко Марина. Титанічна робота, майже 100% охоплення електронних публікацій. І головне висновки, які для протестантів невтішні...

На РІСУ з'явився черговий моніторинг висвітлення світськими виданнями найбільш резонансних подій релігійного життя України   (перша половина листопада 2011 р.). Я так зрозумів, що його робить дружина [info]otar Довженко - Марина. Титанічна робота, майже 100% охоплення електронних публікацій. І головне висновки, які для протестантів невтішні:

"..Тим часом, діяльність протестантських церков, на відміну від православних чи УГКЦ, майже не висвітлюється у ЗМІ. Головною новиною стало повідомлення порталу УНІАН-релігії від 4 листопада про відставку генсека Всесвітньої лютеранської федерації пастора Ішмаеля Ноко. 3 листопада «Сегодня» і «Коментарі» повідомили про перебіг судового процесу над Сандеєм Аделаджею («Посольство Боже»)".

Тобто це вирок: 1. Керівникам церков, які не дбають про присутність у медіа просторі; 2. Оцінка якості роботи церковних прес-служб (якщо вони є); 3. Оцінка впливу протестантів на суспільство; 4. Рівень зацікавленості протестантами світським середовищем.

На жаль, церковні діячі свою недалекоглядність, ламерство, лінь і байдужість виправдовують упередженим ставленням журналістів до протестантів та Божою волею.

І перше, і друге припущення помилкове. Є багато журналістів, які зацікавлені писати про церкви. Є попит у суспільства. Треба лише навчитися працювати. Що говорити, коли на прес-конференцію з нагоди 20-ї річниці релігійної свободи (організувало ВСО ЄХБ) спікери запізнилися на 20 хв. Це вам про неповагу журналістів...

Також наступна проблема, що протестантським церковним діячам просто немає що сказати, вони не дуже якісні та цікаві спікери, коментатори.

Саме тому, протестантам важливо відвідати конференцію Медіа мобілізація, яка збере кращих світських журналістів, які пояснять як треба працювати зі ЗМІ і чим зацікавлювати журналістів. Проте маю припущення, що церковні ієрархи проігнорують цей захід.

Блог Миколи Малухи, 23 листопада 2011 року