Протестантські Церкви закликають владу скасувати "дискримінаційні обмеження" карантину вихідного дня

17 листопада, 16:46
Держава
Протестантські Церкви закликають владу скасувати "дискримінаційні обмеження" карантину вихідного дня - фото 1
Про це йшлося на зустрічі керівників протестантських Церков, яка  відбулася 17 листопада на запрошення Олександра Ткаченка, міністра культури та інформаційної політики України.

Учасники зустрічі (частина скористалися платформою Zoom) обговорили з міністром на Головою Державної служби з етнополітики та свободи совісті Оленою Богдан низку найактуальніших тем життя суспільства та релігійної спільноти зокрема.

Про це інформує Рада Євангельських Протестантських Церков України.

Як йдеться у повідомленні, одною з головних були пропозиції Церков щодо впорядкування карантину вихідного дня. Міністру передано лист від #РЄПЦУ з проханням забезпечити можливість безперервного функціонування культових споруд та приміщень, пристосованих під молитовні потреби, за умови їх наповненості не більше ніж 50% передбачених стаціонарних місць для сидіння.

Інша пропозиція полягає в тому, щоб релігійні заходи у приміщеннях без стаціонарних сидінь та на відкритому повітрі обмежувати не конкретною кількістю осіб, а вимогою дотримання безпечної фізичної дистанції щонайменше у 1,5 метри між присутніми.

«…Переконані, що ефективна діяльність церков і релігійних організацій щодо душпастирської опіки та задоволення релігійних потреб громадян є надзвичайно важливою з огляду на складні життєві обставини, в яких опинилися багато наших співвітчизників у зв’язку з пандемією COVID-19», - запевняють священнослужителі.

Учасники зустрічі обговорили також труднощі при реєстрації релігійних громад, загрози гендерної ідеології, системне блокування розмитнення гуманітарних вантажів, тарифи на газ для релігійних організацій та намітили формати можливої взаємодії для вирішення означених та інших проблемних питань.

Додамо, Верховна Рада на засіданні парламенту 17 листопада не підтримала рішення рекомендувати уряду переглянути запровадження карантину вихідного дня. "За" ухвалення відповідної постанови проголосувало 149 нардепів за необхідної кількості 226.