Протестувальники на чолі зі священиком після голодування розблокували трасу Львів-Ужгород

У п’ятницю, 17 липня, мешканці Старосамбірського району на чолі зі священиком припинили голодування та блокування траси Львів-Ужгород, яке тривало упродовж п'яти днів з вимогою відремонтувати 17 км місцевої дороги Мшанець-Стрілки.

Про це інформує Zaxid.net.

Таке рішення учасники акції протесту прийняли після зустрічі з керівництвом області, де дійшли порозуміння. Обласна влада пообіцяла продовжити ремонт частини дороги 3,7 км та підготуватися до ремонту решту 13 км.

Голова ЛОДА Максим Козицький за підсумками зустрічі з учасниками акції протесту повідомив, що спільно з мешканцями домовилися про продовження ремонту дороги. Відтак, люди погодилися припинити акцію протесту і розблокувати трасу Львів-Ужгород для руху транспорту.

«Департамент дорожнього господарства ЛОДА продовжить поточний ремонт 3,7-кілометрового відрізку не пізніше ніж 1 серпня. Старосамбірська райрада повинна передбачити 100 тис. грн для здійснення процедури закупівлі, щоб можна було підготуватися до початку ремонту 12,9-кілометрової ділянки. Якщо отримаємо дофінансування з держбюджету, зможемо розпочати там роботи ще цього року», – розповів Максим Козицький.

Водночас, якщо з боку ЛОДА не будуть дотримані терміни виконання обіцянок, то громада залишила за собою право відновити мирні акції протесту.

Після зустрічі з керівництвом області один із організаторів акції протесту, місцевий священик Роман Гром озвучив протестувальникам умови компромісу з владою, після чого люди розійшлися.

Нагадаємо, вже близько двох років місцеві жителі вимагають відремонтувати дорогу Мшанець-Стрілки. Про жахливий стан дороги у Старосамбірському районі стало відомо після того, як місцевий священик Роман Гром почав знімати кліпи на цю тему. Люди влаштовували акції протесту з вимогою відремонтувати дорогу у вересні 2019 та у червні 2020 року.

13 липня мешканці відновили блокування дороги, а вже наступного дня місцевий священик Роман Гром та ще троє парафіянок оголосили голодування з вимогою відремонтувати дорогу. 15 липня блокувальники не пропустили автомобіль голови ЛОДА Максима Козицького, який їхав з робочою поїздкою у бік Турки. Людей обурило, що замість ремонту 17 км дороги, влада виділила 2 млн грн на ремонт 600-700 метрів.