• Головна
  • Новини
  • Противники ПЦУ відпрацьовують гроші Кремля, - релігієзнавець про позов щодо Томосу...

Противники ПЦУ відпрацьовують гроші Кремля, - релігієзнавець про позов щодо Томосу

28.03.2019, 10:01
Противники ПЦУ відпрацьовують гроші Кремля, - релігієзнавець про позов щодо Томосу - фото 1
Противники надання Україні Томосу про автокефалію не стільки хочуть відмінити створення Української Православної Церкви, скільки відпрацьовують гроші Кремля.

Противники надання Україні Томосу про автокефалію не стільки хочуть відмінити створення Української Православної Церкви, скільки відпрацьовують гроші Кремля.

Про це в ефірі "Прямого" заявив релігієзнавець Дмитро Горєвой.

"Така оцінка суду була передбачувана, тому що Президент діяв відповідно до законодавства. В профільному законі про свободу совісті є така стаття, де вказано, що державні органи мають повноваження сприяти налагодженню контактів між українськими релігійними організаціями і закордонними релігійними центрами. І от ця угода і є таким сприянням тому, щоб Вселенський Патріархат як закордонний релігійний центр визнав українські релігійні організації. Тут все було чітко зроблено по закону і немає підстав, щоб це рішення оскаржувати", - наголосив експерт.

Він додав, що Московський Патріархат як через свої церковні інституції, так і через кишенькові громадські організації, проросійських народних депутатів намагається скасувати надання Україні Томосу.

"Депутати з "Опозиційного блоку" подають в Конституційний суд подання, щоб скасували постанову парламенту, різні громадські організації подають в суд, щоб скасували угоду, УПЦ МП подала в суд, щоб скасувати експертизу Мінкульту щодо перейменування Церкви. Хоча всюди як в угоді, так і в постанові та експертизі все робиться відповідно до законодавства і перспектив у цих позовів взагалі нема. Я думаю, що ця діяльність спрямована не завжди на якесь реальне призупинення процесу, як на відробляння грошей, які виділяє Кремль", - переконаний Горєвой.