Протокол Архиєрейського Собору УАПЦ від 28.12.10

03.01.2011, 10:48

Як раніше повідомляла “Автокефалія”, у вівторок 28 грудня 2010 року, об одинадцятій годині ранку в офісі Тернопільского єпархіального Управління Української Автокефальної Православної Церкви під головування Блаженнійшого Мефодія, митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля УАПЦ, відбулося чергове засідання Архієрейського Собору, останнє у 2010 році, на яке отримали запрошення усі архиєреї нашої Церкви.

Під час роботи Архиєрейського Собору УАПЦ 28.12.10

Пропонуємо вашій увазі журнали засідань Освяченого Архієрейського Собору.

ПРОТОКОЛ АРХІЄРЕЙСЬКОГО СОБОРУ УКРАЇНСЬКОЇ АВТОКЕФАЛЬНОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

(Тернопільське єпархіальне Управління УАПЦ, 28 грудня 2010 року Божого, м.Тернопіль)

ЖУРНАЛ №1

Слухали :
Слухали пропозицію Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви, Блаженнійшого Мефодія, митрополита Київсього і всієї України, про потребу прийняття в новій редакції типового статуту єпархіального Управління УАПЦ.

Ухвалили:
Обговорити на єпархіальних нарадах існуючих єпархій необхідні зміни, і прийняти в новій редакції новий типовий статут Єпархіального Управління УАПЦ, пропонований Юридичним відділом та Предстоятелем УАПЦ для нових єпархій.

ЖУРНАЛ №2

Слухали:
Слухали пропозицію митрополита Івано-Франківського і Галицького Андрія щодо офіційного роз’яснення широко вжитого терміну «Патріархія УАПЦ»

Ухвалили:
Довести до відома духовенства та мирян УАПЦ про те, що Патріархією Української Автокефальної Православної Церкви називається не окрема структурна одиниця УАПЦ з особливими правами та привілеями, а канцелярія Предстоятеля УАПЦ, Блаженнійшого митрополита Київського і всієї України в м.Києві.

ЖУРНАЛ №3

Слухали:
Слухали пропозицію Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви, Блаженнійшого Мефодія, митрополита Київського і всієї України, про призначення вікарного архиєрея на Тернопільську , та діючих архиєреїв на Рівненську та Херсонську єпархії УАПЦ.

Ухвалили:

 • Ухвалити пропозицію про поставлення вікарного архиєрея на Тернопільську єпархію УАПЦ.
 • Благословити поставлення єпархіальних архиєреїв на Рівненську та Херсонську єпархії УАПЦ.
 • Призначити вікарного архиєрея для Тернопільської єпархії УАПЦ з титулом «єпископ Тернопільский і Червоногородський».
 • Єпископом Тернопільським і Червоногородським визначено бути архімандриту Мстиславу (Гуку), клірику Дрогобицько-Самбірської єпархії УАПЦ.
 • Єпископську хіротонію архімандрита Мстислава Гука звершити в місті Тернополі.

ЖУРНАЛ №4

Слухали:
Слухали доповідь Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви, Блаженнійшого Мефодія, митрополита Київсього і всієї України, про деструктивну адміністративну діяльність митрополита Вінницького і Брацлавського Романа, тимчасово виконуючого обов’язки керуючого Хмельницькою єпархією УАПЦ.

Ухвалили:

 • Засудити розкольницьку та нерозважливу адміністративну діяльність Високопреосвященного Романа, Митрополита Вінницького та Брацлавського, тимчасово виконуючого обов’язки керуючого Хмельницькою єпархією УАПЦ.
 • Заради миру церковного благословити парафіям Хмельницької єпархії УАПЦ, що бажають і надалі залишатись під архипастирською опікою Високопреосвященного митрополита Романа, залишатись в сущому стані.
 • Благословити створення нових парафій УАПЦ в Хмельницькій єпархії під безпосереднім управлінням Блаженнійшого Мефодія, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля УАПЦ, або з Його благословення підпорядковуючись одному з вікаріїв Його Блаженства.

ЖУРНАЛ №5

Слухали:
Прохання Преосвященного Афанасія, єпископа Харківського і Полтавського Української Автокефальної Православної Церкви про відкриття чоловічого монастиря в єпархії.

Ухвалили:
Благословити відкриття чоловічого монастиря Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ.

ЖУРНАЛ №6

Слухали:
Прохання кліриків Хмельницької єпархії УАПЦ про відкриття нового жіночого монастиря в м.Хмельницькому

Ухвалили:
Благословити відкриття жіночого монастиря в м.Хмельницькому.

ЖУРНАЛ №7

Слухали:
Доповідь та пропозиції Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви Блаженнішого Митрополита МЕФОДІЯ щодо сучасного міжцерковного та канонічного становища православних Церков в Україні.

Ухвалили:
Прийняти Звернення Освяченого Архиєрейського Собору Української Автокефальної Православної Церкви до Преосвященних Архипастирів та Всечесних Пастирів УПЦ та УПЦ Київського Патріархату.

ЖУРНАЛ №8

Слухали:
Пропозицію Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви Блаженнійшого Мефодія про потребу покращення місіонерської діяльності в єпархіях Української Автокефальної Православної Церкви, та про важливість заснування (відновлення діяльності) відповідного адміністративного органу при Патріархії, для веденя та координації місіонерської діяльності у всіх єпархіях УАПЦ, під безпосереднім керівництвом священноначалія нашої Святої Церкви.

Ухвалили:

 1. Благословити створення (відновлення діяльності) Місіонерського відділу при Патріархії УАПЦ, підзвітного Предстоятелю та Архиєрейському Собору УАПЦ.
 2. Головою відділу призначити клірика Тернопільської єпархії УАПЦ, кандидата Богослів”я протоієрея Євгена Заплетнюка, про що видати відповідний Указ.
 3. Зобовязати Місіонерський відділ Патріархії підготувати необхідні уставні документи про загальну діяльність Відділу, а також подати Предстоятелю та Архиєрейському Собору для затвердження план дій Відділу на наступний квартал.
 4. Довести до відома єпархіальних архиєреїв, благочинних, та настоятелів про створення Місіонерського відділу Патріахії УАПЦ, а також наголосити при цьому, на потребі створення відповідних структур при єпархіальних Управліннях УАПЦ, заохочуючи до подальшої тісної взаємодії між собою згаданих церковних одиниць Української Автокефальної Православної Церкви.
 5. Благословити співпрацю Місіонерського відділу з іншими структурними підрозділами Патріархії : Видавничо-інформаційним відділом, Учбовим комітетом, Богословською комісією при Архиєрейському Соборі, тощо.
 6. Благословити Учбовому комітету УАПЦ узгодити з Місіонерським відділом Патріархії програму вивчення богословської дисципліни «Місіологія», і запропонувати її для використання в усіх духовних навчальних закладах УАПЦ у новому навчальному році.

+ МЕФОДІЙ
Митрополит Київський і всієї України,
Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви

+ АНДРІЙ
Митрополит Галицький,
Керуючий Івано-Франківською Єпархією

+ ІОАНН
Архиєпископ Уманський, вікарій Київської єпархії

+ МАКАРІЙ
Архиєпископ Львівський
керуючий Рівненською, Волинською та Таврійською Єпархіями

+ ПЕТРО
Архиєпископ Каффський і Готський, Екзарх Західної Европи,

+ ІЛАРІОН
Єпископ Черкаський і Кіровоградський

+ МИХАЇЛ
Єпископ Фастівський, вікарій Київської єпархії

+ ВОЛОДИМИР
Єпископ Житомирський і Поліський

+ АФАНАСІЙ
Єпископ Харківський і Полтавський

+ ГЕРМАН
Єпископ Чернівецький і Хотинський

+ ІОАНН
Єпископ Святошинський, вікарій Київської єпархії

+ ВОЛОДИМИР
Єпископ Вишгородський і Подільський
вікарій Київської єпархії

 

Джерело: "Автокефалія"