• Головна
  • Новини
  • Протоєрея УПЦ (МП) Віталія Косовського звільнено з посади благочинного храмів м. Києва...

Протоєрея УПЦ (МП) Віталія Косовського звільнено з посади благочинного храмів м. Києва

18.05.2012, 15:23
Протоєрея УПЦ (МП) Віталія Косовського звільнено з посади благочинного храмів м. Києва - фото 1
Архиєпископ Бориспільський УПЦ (МП) Антоній (Паканич) у Києво-Печерській Лаврі 17 травня провів зібрання благочинних церковних округів міста Києва.

Віталій КосовськийАрхиєпископ Бориспільський УПЦ (МП) Антоній (Паканич) у Києво-Печерській Лаврі 17 травня провів зібрання благочинних церковних округів міста Києва.

Архиєпископ повідомив, що Митрополит Володимир своїм указом 8 травня 2012 року призначив його Першим вікарієм Київської Митрополії УПЦ (МП), і доручив йому управління монастирями та парафіями міста Києва та Київської єпархії.

Як інформує офіційний сайт УПЦ (МП), владика Антоній вручив протоєрею Віталію Косовському орден благовірного князя Ярослава Мудрого з нагоди його 20-річного перебування на посаді благочинного храмів м. Києва,

Згодом, після обговорення питання церковного життя столиці та у зв’язку з реорганізацією управління Київської єпархії, архиєпископ Антоній звільнив о. Косовського з посади благочинного храмів м. Києва.

Протоєрей Віталій Косовський за час свого 20-річного служіння на посаді благочинного столиці, як зазначає Релігія в Україні, здобув - поряд з намісником Лаври митрополитом Павлом - славу одного з найбільш впливових людей столиці, міцного господарника, видної персони церковного і світського істеблішменту.

Під час "церковної смути" останніх місяців отець Віталій виступав на стороні "одесько-донецької" фракції УПЦ (МП). Зокрема, благочинний Києва, будучи також секретарем Київської митрополії, виніс на засідання Синоду 26 січня 2012 питання про нового керуючого Київською єпархією (замість Митрополита Володимира), а пізніше, 13 лютого цього ж року, дав неофіційну установку столичному духовенству ігнорувати звернення Митрополита Володимира єпархіальним зібранням Київської єпархії з приводу подій в УПЦ (МП) і керуватися виключно рішеннями Синоду, прийнятими під керівництвом митрополита Одеського Агафангела.

Нині о. Віталій є настоятелем Свято-Іллінського храму на Подолі, секретарем Київської митрополії, головою Синодального відділу УПЦ (МП) з архітектури, будівництва і охорони церковних пам'яток. Однак зі звільненням з посади головного наглядача "білого духовенства" столиці його позиції в УПЦ (МП) сильно ослабли.