Провал проекту “русский мір” стане початком кінця Кирила, - ЗМІ

Провал проекту “русский мір” стане початком кінця Кирила, - ЗМІ - фото 1
Проект “русскій мір” може стати початком кінця Кирила. Тому що саме глава РПЦ продавав Путіну ідею “русского міра” з упором на Україну, Білорусь і Молдову.

Про це йдеться в спецпроекті “Грішний трон Кирила. Історія про великі гроші, розпусту, амбіції і ФСБ” LIGA.net, передає Релігійна правда.

Рамки мислення Кирила – неоімперські, каже архимандрит, доктор філософських наук Кирило Говорун. Він добре знайомий з РПЦ. У 2009 році Говоруна відправили в розпорядження глави РПЦ в Москву.

“Думаю, перед 2014 роком його візія надихала Кремль. Так з’явилася ідеологія “русского міра”, яка з маргінальної перетворилася в центрову саме завдяки церкві”, – сказав він.

Тепер “русский мір” може стати початком кінця Кирила. Тому що саме глава РПЦ продавав Путіну ідею “русского міра” з упором на Україну, Білорусь і Молдову, розповідає директор Центру релігійної безпеки Дмитро Горєвой.

“Кирило переконував Путіна, що якщо Кремль хоче тримати Україну в орбіті впливу, то найкращим виконавцем буде РПЦ. Це дозволить через церковні канали надавати ідеологічний, культурний, інформаційний вплив. Автор концепції “русского міра” в її сучасному вигляді – особисто Кирило”, – зазначив Горєвой.

У результаті РПЦ стала ідеологічним апаратом Кремля. Але коли в 2014 році почалася російсько-українська війна, ілюзорний вплив РПЦ дав збій – “русскій мір” не відбувся, без танків він замкнувся в межах Росії. Це був перший тривожний сигнал для Кирила – час його впливу скінчився. І це була перша сходинка вниз для Кирила.

Можливо, вже в цьому році главі РПЦ доведеться піти в одну з резиденцій “на спокій”. Йому виповнюється 75 років. При досягненні такого віку єпархіальний архиєрей повинен подати заяву про звільнення.

“Сам на себе він навряд чи буде писати, але можуть знайтися деякі буквоїди, які нагадають йому про таку необхідність і винесуть питання на розгляд синоду, – каже релігієзнавець Ілля Бей. – І може так статися, що зовсім скоро Кирила на престолі вже не буде”.