Created with Sketch.

Путін нагородив білоруських священнослужителів за популяризацію російської мови

05.11.2025, 14:17

Під час офіційного святкування у Росії Дня народної єдності у Кремлі провели церемонію нагородження медалями Пушкіна.

Про це повідомляє Наша Ніва.

Володимир Путін сам вручив медалі, зокрема, настоятелю мінського Свято-Єлисаветинського монастиря о. Андрію Лемешонку та ігумені Гродненського жіночого Різдво-Богородичного монастиря Гавриїлі (Марії Глуховій).

Церковних діячів із Білорусі нагородили «за великий внесок у збереження та популяризацію російської мови та культури за кордоном».

У своїй урочистій промові Гавриїла наговорила Путіну багато компліментів. За її словами, він є «не лише гідним громадянином земної Вітчизни великої Росії, але Господь благословив вас бути керманичом державного корабля, яким ви мудро керуєте ось уже чверть століття».

І Лемешонок, і Гавриїла відомі як активні пропагандисти ідей «русского мира» та прихильники російської імперської політики.

Читайте також
Суспільство Росія підживлює національний егоїзм у різних країнах Європи, - Глава УГКЦ
Сьогодні, 16:09
Суспільство На Трампа справили враження фото Києво-Печерської лаври після удару РФ
05 листопада, 10:36
Суспільство Болгарія виступила проти включення Патріарха Кирила до 21-го пакету санкцій Євросоюзу, - ЗМІ
05 листопада, 16:40
Суспільство Кримський політв'язень, свідок Єгови, вийшов на волю
05 листопада, 11:28