Путін засумнівався в тому, що Малюта Скуратов вбив митрополита Філіпа

31 серпня, 12:21
Суспільство
Путін засумнівався в тому, що Малюта Скуратов вбив митрополита Філіпа - фото 1
Президент Росії Володимир Путін засумнівався в тому, що наближений царя Івана IV Грозного, один з керівників опричників, Малюта Скуратов вбив критика опричнини - московського митрополита Філіпа - в 1569 році.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Про вбивство митрополита Малютою Скуратовим згадав на зустрічі з Путіним губернатор Тверської області Ігор Рудень, кажучи про плани відновлення церкви знищеного в радянські роки Отроч монастиря в Твері. "Це та церква, де Малюта Скуратов задушив Патріарха Філіпа", - сказав Рудень.

"Це тільки одна з версій", - відповів Путін. Тему він розвивати не став, так що невідомо, які ще версії загибелі митрополита він має на увазі.

Філіп II (Федір Количев) був митрополитом (не Патріархом, ця посада тоді ще не існувала) Московським в 1566-1568 роках. У Отроч монастир він був засланий після того, як виступив з критикою жорстокостей опричнини. Згідно з його житія, він був задушений Малютою Скуратовим. Цієї ж версії дотримується більшість істориків, починаючи з Миколи Карамзіна. Будь-яких інших правдоподібних версій загибелі Філіпа не представлено. Згодом він був канонізований Православною Церквою.

Відомо, що Йосип Сталін в бесіді з режисером фільму "Іван Грозний" відгукнувся про Малюту як про великого воєначальника і патріота, не став заперечувати проти включення у фільм сцени вбивства Філіпа Скуратовим.

Це не перший випадок, коли Володимир Путін ставить під сумнів канонічну версію подій часів Івана Грозного. У 2017 році він засумнівався в тому, що цар Іван убив свого сина Івана.

У Конституції Росії недавно з ініціативи Путіна були включені поправки, одна з яких говорить, що Російська Федерація "забезпечує захист історичної правди".