П'ять атмосферних книжок до Різдва

П'ять атмосферних книжок до Різдва - фото 1
Перший сніг вже сигналізує про зимові свята. А на горизонті майорить імовірний локдаун. Щоб підготуватися до найближчого майбутнього, можна підібрати відповідну літературу. Книжки — одні з небагатьох речей, які не дають відчуття змарнованого часу і грошей.

Отож п’ять атмосферних книжок до Різдва від видавництва “Свічадо”. Якраз для того, щоб закутатися в плед, зробити какао і почитувати. З дітьми, чи самому.

Коли приходить Різдво” — книжка різдвяних оповідань від Луїзи Мей Олкот, авторки відомого роману “Маленькі жінки”. Напевно, багато хто бачив і однойменний фільм. Остання його екранізація вийшла минулоріч.

“Коли приходить Різдво” - фото 62649
“Коли приходить Різдво”

 

Письму Луїзи Мей Олкот притаманний легкий стиль і бадьорий настрій. А також невгамовна віра у добро, якому врешті все підкорюється. Тож читача рано чи пізно наздоганяє хвиля радісних переживань разом з героєм. Адже, як каже авторка, “радість від того, що чиниш добро — одна з найважливіших речей у світі, і бідним вона доступна такою ж мірою, як і багатим”.

Різдвяне Диво Джонатана Тумі” — невелика прекрасно ілюстрована книжка американської письменниці Сюзан Войцеховські. Вона про те, як похмурий різьбяр-вдівець намагається виконати замовлення одного хлопчика і його мами — різдвяні фігурки. Але малий просить зробити йому щасливих овець, горду корову і найвеличнішого ангела, адже вони стоять біля самого Ісуса! Нелегко далося майстрові це завдання, але завершення роботи і завершення книжки дуже надихаюче. За мотивами цієї історії кілька років тому британці зняли гарний різдвяний фільм.

“Різдвяне Диво Джонатана Тумі” - фото 62652
“Різдвяне Диво Джонатана Тумі”

 

В очікуванні Різдва” — книжка від Френсіс Годгсон Бернет, класика англійської літератури. Авторству цієї письменниці належить відомий роман “Таємний сад”, який був неодноразово екранізований. До збірки “В очікуванні Різдва” ввійшло чотири повісті. Це історії не тільки для дітей, а й для дорослих, які не перестали вірити в дива. Тому, наприклад, повість, де головна героїня потрапляє в чарівний світ у димарі, викличе у такого читача лоскіт в усьому тілі через передчуття незвичайної пригоди.

“В очікуванні Різдва” - фото 62650
“В очікуванні Різдва”

 

Патриція зі Срібного Гаю” — роман Лусі Мод Монтгомері — віднесе читача за океан, до острова Принца Едуарда. Так, родом з цих країв і “Енн з Зелених Дахів”, і “Емілі з Місячного Серпа”. Відома на ввесь світ канадська письменниця цього разу знайомить своїх шанувальників з Патрицією. А головна героїня, у свою чергу, відкриває світ своїх радощів і тривог. Як завжди в Монтгомері, світ героїні підкорює затишком дому, ароматами випічки і незрівнянними канадськими краєвидами.

“Патриція зі Срібного Гаю” - фото 62648
“Патриція зі Срібного Гаю”

 

Біле Різдво” — збірка, до якої увійшли яскраві класичні зразки жанру святочного оповідання, поширеного в європейській та американській літературі. Тут вам і Оскар Вайлд, і Ганс Християн Андерсен, і Сельма Лагерлеф та інші.

“Біле Різдво” - фото 62651
“Біле Різдво”

 

Саме в цій книжці — оповідання О’Генрі “Дари волхвів”. Про молоде подружжя, яке не мало грошей на різдвяні подарунки, тому пожертвувало найціннішими речами заради того, щоб піднести щось особливе один одному. Отож це збірка добрих, теплих історій у дусі Різдва, від читання яких маєш відчуття, ніби хтось погладив тебе по голові.

Більше добрих книжок — від Томаса Мертона до Бруно Ферреро — шукайте на сайті видавництва, де діють різдвяні знижки на подарунки для дітей і дорослих.

Світлана Бабинська