• Головна
  • Новини
  • "Церква не повинна диктувати світським людям, навіть якщо вони віруючі, що вони мають робити", – Предстоятель УГКЦ...

"Церква не повинна диктувати світським людям, навіть якщо вони віруючі, що вони мають робити", – Предстоятель УГКЦ

22.10.2010, 11:48
"Церква не повинна диктувати світським людям, навіть якщо вони віруючі, що вони мають робити", – Предстоятель УГКЦ - фото 1
Глава УГКЦ Любомир (Гузар) пояснив, що Церква не може вказувати за кого голосувати і не створена для того, щоб диктувати і ставати церковною владою.

Huzar1.jpgВ інтерв’ю газеті «День», яке стосувалось участі духовенства у виборах, Глава УГКЦ Любомир (Гузар) пояснив, що Церква не може вказувати за кого голосувати і не створена для того, щоб диктувати і ставати церковною владою.

«Церква не повинна диктувати світським людям, навіть якщо вони віруючі, що вони мають робити. Люди мусять самі, на підставі своїх переконань, вирішувати такі речі», – заявив під час розмови Предстоятель УГКЦ.

Глава УГКЦ погодився, що Церква каже, що «ті, хто приймає на себе відповідальність за добро держави, народу, спільне благо,— повинні сповняти Божий закон, поводитися відповідно до свого покликання, завдання». «Це Церква каже, але хто такими людьми має бути, – пояснив Предстоятель УГКЦ, – Церква не має жодного права казати».

Та навіть, якщо священик іде в політику, то, на думку Патріарха Любомира (Гузара), «спершу може здатися, це буде ідеальний провідник, але завжди є небезпечним, коли люди починають переступати межу свого покликання і починають сповняти те, що не є в рамках його завдання». І, як пояснив Глава УГКЦ, «дуже небезпечно, коли ми починаємо трактувати духовенство як усесторонній чинник у спільноті».

За словами Предстоятеля, Церква вважає, що, «якщо священик вирішив піти в політику чи у владу, то повинен прийти до свого єпископа й сказати: «На час моєї політичної діяльності я не діятиму як священнослужитель». Але Глава УГКЦ пояснив, що за таких умов виникає питання : «що зробив цей священик для того, щоб виховати гідних кандидатів із числа мирян на владний уряд, який він сам хоче обійняти?»

А на запитання журналіста, як на духовному стані українців можуть відбитись дії сучасної влади, Патріарх Любомир відповів, що «сьогоднішня влада має певні слабкості, які негативно можуть відбиватися на нашому житті, але це ж не кінець». І, за словами Предстоятеля УГКЦ, будь-яка влада в демократичній державі змінюється, раніше чи пізніше і влада стане під суд народу. А сьогоднішня влада, як пояснив Глава Церкви, «так, як і її попередники, аж ніяк не може сказати, що вони є вершок демократії, непомильні».