• Головна
  • Новини
  • "Папа Пій ХІ заплакав, коли довідався про Голодомор в Україні", - стверджують дослідники Ватиканського архіву...

"Папа Пій ХІ заплакав, коли довідався про Голодомор в Україні", - стверджують дослідники Ватиканського архіву

04.11.2011, 14:42
"Папа Пій ХІ заплакав, коли довідався про Голодомор в Україні", - стверджують дослідники Ватиканського архіву - фото 1
Ватикан дуже болісно відреагував на звістку про Голодомор в Україні і намагався допомогти українцям в обхід офіційної влади.

«Святий престол і Голодомор: документи із Таємного архіву Ватикану про Великий Голод 1932—1933 років у радянській Україні»Ватикан дуже болісно відреагував на звістку про Голодомор в Україні і намагався допомогти українцям в обхід офіційної влади. Такі факти викладено в англомовному виданні «Святий престол і Голодомор: документи із Таємного архіву Ватикану про Великий Голод 1932—1933 років у радянській Україні», яке уклали професор канадського університету Любомир Луцюк та ватиканіст отець Афанасій МакВей.

Як інформує сайт Центру досліджень визвольного руху, науковці опрацювали 56 архівних документів, які доводять усвідомлення Ватиканом катастрофічних масштабів Голодомору та визнання штучності його виникнення.

«Папа Римський Пій XI дуже емоційно реагував, коли чув про це, і навіть плакав, і казав: «Ми мусимо щось робити», Були листи з України, в яких ішлося про ті події, і все це друкували у ватиканському часописі Osservatore Romano. Папа сам наполягав, що це слід публікувати, щоб світ знав про це». - сказав в інтерв’ю Радіо Свобода один з упорядників видання о. Афанасій.

За словами священика, Ватикан усіляко шукав нагоди допомогти потерпілому населенню, хоча дипломати відмовляли від того, мотивуючи, що Радянський Союз не визнає трагедії і не прийме допомоги від Ватикану.

На думку упорядників, переклад видання англійською є важливим кроком у справі поширення інформації про трагедію українського народу і реакцію на неї Апостольської Столиці.

Презентація видання відбулася в Римі за підтримки посольства України у Ватикані та за участю представників дипломатичних представництв різних країн при Святому Престолі.