"Протиріччя між Церквами провокують політики", – Юрій Богуцький
Не заперечуючи важливості участі Церкви в розв’язанні цілої низки суспільно значущих проблем, заступник міністра культури України Юрій Богуцький в інтерв’ю газеті «День» наголосив, що є всі підстави стверджувати, що політизація Церкви, як і привнесення релігійного фактору в політику, іноді призводить до ускладнення, додаткових суперечностей і протистоянь у суспільстві.
За словами Юрія Богуцького, Церква — це консервативна структура, яка має свої традиції, канони та історичні позиції, й вона не повинна тримати звіт перед політиками, суспільством, однак протиріччя між Церквами створюють саме політики.
«Давайте подивимося, хто провокує протиріччя між церквами — політики. Хто спокушає священиків на їхні політичні дії — політичні партії. Чи має право священик брати участь у виборах від тієї чи іншої політичної партії? Церква сьогодні думає над цим питанням. Наприклад, воно обговорювалося нещодавно в Москві на засіданні Архиєрейського собору. Але хоч як би там було, сьогодні прослідковується тенденція набуття релігійними організаціями помітної політичної спрямованості, відбувається політизація релігійних інституцій. Достатньо сказати, що в останній виборчій кампанії як кандидати в депутати до органів місцевого самоврядування взяли участь близько 250 релігійних діячів», – сказав в інтерв’ю заступник міністра культури України.
Після ліквідації Державного комітету України у справах національностей та релігій більшість функцій цього відомства передали саме Міністерству культури України.