"Український вибір" Віктора Медведчука провів з православними активістами акцію проти євроінтеграції України і зустріч з Путіним
27 липня в Києві з ініціативи руху «Український вибір» Віктора Медведчука відбулася міжнародна конференція «Православно-слов'янські цінності – основа цивілізаційного вибору України» за участю Президента Росії. Напередодні, 26 липня, активісти цієї організації організували разом з "Народним собором" України (лідер – Ігор Друзь) акцію-пікет "За православно-слов'янські цінності" біля Представництва Європейського Союзу в Україні, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт Українського вибору.
Співорганізатором протестного пікету біля представництва ЄС у Києві, крім руху "Український вибір", став "Народний собор" Ігоря Друзя. До акції приєдналися інші проросійські організації – "Слов'янська Гвардія", Союз громадян України, Асоціація православних експертів Кирила Фролова.
Учасники пікету виступили з гаслами: "Україні – православно-слов'янські цінності!", "Вимагаємо зупинити імперську політику ЄС!", "Досить тиснути на Україну!". Ігор Друзь, голова організації "Народний собор" заявив: "Асоціативний зв'язок України з Євросоюзом – це національне приниження, це колоніалізм, це божевілля". Його московський партнер Кирило Фролов, голова Асоціації православних експертів, підкреслив: "Асоціація з Євросоюзом – це в першу чергу релігійний, цивілізаційний акт, це акт виходу з православного російського світу, це геополітична і цивілізаційна зрада, це вступ до евросодом".
27 липня Друзь і Фролов були запрошені на конференцію «Православно-слов'янські цінності – основа цивілізаційного вибору України» за участю Президента Росії.
Відкриваючи конференцію, Віктор Медведчук, колишній голова Адміністрації Президента Леоніда Кучми, а тепер лідер громадського руху «Український вибір», сказав: «Громадський рух «Український вибір» є послідовним прихильником православно-слов'янських цінностей. Ми відстоюємо і будемо відстоювати ті ідеї і той цивілізаційний вибір, ту філософію життя, яку десять століть тому принесли на наш простір разом з християнством наші предки. Коли перед державою стоїть вибір шляху розвитку, то не тільки економічні та політичні показники повинні відігравати провідну роль у прийнятті відповідальних і стратегічних рішень. Не можна забувати і про питання способу життя, духовної єдності, однорідності і сходності менталітетів сусідніх народів України та Росії ... Якщо західний світ вважає, що після підписання між Україною і Євросоюзом договору про асоціацію та зони вільної торгівлі вони зможуть зруйнувати ціннісні, базисні основи духовності і моралі нашого світу, то вони дуже глибоко в цьому помиляються ... Я переконаний, що зруйнувати зв'язок Росії і України, лише підписавши документ в листопаді, – не вдасться. Я скажу більше: у разі підписання договору західні нав'язувані нашому суспільству цінності не стануть філософією нашого повсякденного буття. Те, з яким завзяттям нам насаджуються методи ювенальної юстиції, пропаганда гомосексуалізму, одностатевих шлюбів, викличе зовсім іншу реакцію, ніж думаю чиновники в Брюсселі чи Вашингтоні. Відбудеться посилення протистояння між владою і народом. Воно перейде в площину боротьби за духовні цінності, за виживання і зміцнення понять православно-хрістанського моралі, сім'ї, віри ".
За відомостями Віктора Медведчука, "наші співгромадяни вважають неприйнятними цінності західної культури, наш споконвічно слов'янський менталітет не вийде зламати або зжити ні за п'ять, ні за десять років. І якщо єврочиновники і українські євроінтегратори не розуміють, до якого тотального протистояння вони підштовхують суспільство, то саме ми, Рух «Український вибір» і десятки громадських організацій, що займаються патріотичним вихованням і збереженням культурних і духовних цінностей нашого народу, будемо відстоювати і зміцнювати православно-слов'янські цінності як основу цивілізаційного вибору України і способу життя українського народу ».
Прибулий на конференцію Володимир Путін подякував «Український вибір» за проведену їм просвітницьку роботу, за висвітлення найважливіших для суспільства тем і, зокрема, теми єдності слов'янських народів, їх нерозривному зв'язку, що склалася протягом століть.
«Ми, Росія і Україна, завжди були єдині, саме в цій єдності й полягає наше майбутнє. Україна була і є провідною країною, яка дала світові великих учених, конструкторів, творців, культурних діячів. Саме на цій землі, в Києві, був зроблений ключовою для всіх слов'янських народів цивілізаційний вибір розвитку – саме тут 1025 років тому відбулося Хрещення Русі. Ми завжди поважали і будемо поважати вибір наших українських партнерів, колег, друзів і братів, яким би він не був. Хочеться, щоб цей вибір був вірним, а наша співпраця була побудовано на принципах прозорості, взаємної довіри і духовної єдності ».
У роботі конференції взяли участь проросійські політики та громадські діячі.