Рада Церков і Міносвіти підписали угоду про співпрацю

26.08.2021, 08:42
Держава
Рада Церков і Міносвіти підписали угоду про співпрацю - фото 1
Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій та Міністерство освіти та науки України 25 серпня підписали угоду про співпрацю.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Глава УГКЦ Святослав, який підписав цю угоду від імені ВРЦіРО як черговий головуючий, назвав подію історичною. Від імені Міністерства підпис під документом поставив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Патріарх УГКЦ підкреслив, що угода між ВРЦіРО та МОН – зобов’язуючий для обох сторін документ, у якому виписані принципи і цінності, на яких має будуватися виховна і освітня діяльність в Україні.

«Сьогодні відбулася, безперечно, історична подія – підписання угоди про співпрацю між ВРЦіРО та Міністерством освіти і науки України. Такий меморандум між ВРЦіРО та МОН існував багато років, але сьогодні ми підписали угоду про співпрацю. Це глибший і, я б сказав, зобов’язуючий документ, де виписані певні принципи, і, найголовніше, цінності, які обидві сторони зобов’язуються втілювати, зокрема, у виховній і освітній діяльності», - заявив першоєрарх.

Патріарх Святослав наголосив на тому, що моральна, ціннісна складова у вихованні майбутніх поколінь – ключовий момент співпраці держави і Церкви. Зокрема, йдеться про відстоювання сімейних цінностей, яким сучасний світ кинув великий виклик.

«Найперше, ми хочемо, щоб у державній освіті була присутня ціннісна складова – повага до людської гідності, до родини", - зазначив він,

Від імені всього релігійного середовища України головуючий у ВРЦіРО подякував всім працівникам Міністерства за спільну працю над текстом угоди.

«Хочу побажати, щоб цей документ і ця наша співпраця були черговою цеглинкою у розбудову і зміцнення вільної незалежної соборної України», – додав Блаженніший Святослав.

Наприкінці зустрічі Глава УГКЦ зробив пам’ятні подарунки міністру освіти і науки: ювілейну медаль, присвячену 25-річчю ВРЦіРО, збірку основних документів ВРЦіРО за цей час, а також одне із послань митрополита Андрея Шептицького.

Текст угоди